Kutno najlepsze w trójmeczu

MKS Kutno (III liga łódzko- mazowiecka) wygrał z Kasztelanią Brudzew 2:0 (2:0) i z Olimpią Koło 1:0 (1:0) w trójmeczu sparingowym, który został rozegrany na obiekcie im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie. Dla kutnian były to pierwsze dwa mecze kontrolne w okresie przygotowawczym.

W pierwszym pojedynku podopieczni Kamila Sochy mieli przewagę w całym spotkaniu. Bardzo dobrze grali w defensywie i starali się uruchamiać skrzydła. W 12. minucie Rafał Kubiak po raz pierwszy pokonał bramkarza z Brudzewa. Przed przerwą drugie trafienie dołożył Łukasz Pałczyński. Po zmianie stron Kutno kontrolowało przebieg meczu i skupiło się na mądrej grze defensywnej. Natomiast w drugim spotkaniu kontrolnym z Olimpią Koło tak łatwo już nie było. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi. W 31. minucie Jakub Kustra zdołał pokonać golkipera Olimpii i Kutno objęło prowadzenie. Koninianie próbowali szybko wyrównać, ale bardzo dobrze funkcjonowała defensywa MKS. Mimo kilku dobrych okazji żadna z drużyn nie potrafiła już strzelić gola. Ostatecznie miejscy w drugim sparingu wygrali 1:0.

MKS Kutno – Kasztelania Brudzew 2:0 (2:0)
Bramki: Rafał Kubiak 12, Łukasz Pałczyński 31

MKS Kutno – Olimpia Koło 1:0 (1:0)
Bramki: Jakub Kustra 31