Brunatni nie dali rady Flocie

PGE GKS Bełchatów przegrał z Flotą Świnoujście 3:4 (2:1, 3:1, 3:4) w meczu kontrolnym rozgrywanym w Rybniku- Kamieniu. Oba zespoły rywalizowały ze sobą cztery razy po 30 minut. Bramki dla Brunatnych strzelili: Seweryn Michalski, Mateusz Mak i Łukasz Madej.

Pierwszą bramkę bełchatowianie zdobyli w 41. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Kamila Wacławczyka najwyżej w polu karnym wyskoczył Seweryn Michalski i głową pokonał Grzegorza Kasprzika. W 44. minucie w obrębie jedenastki faulowany był Bartłomiej Bartosiak i sędzia wskazał na rzut karny. Do tego stałego fragmentu gry podszedł Mateusz Mak i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Trzecia bramka dla GKS również padła po rzucie karnym. Tym razem faulowany był Mateusz Mak, a sprawiedliwość wymierzył Łukasz Madej. Niestety trzy gole nie uchroniły Brunatnych przed porażką z liderem I ligi. Flota mimo, że przegrywała 1:3 zdołała strzelić trzy bramki i wygrać całe spotkanie 4:3.

PGE GKS Bełchatów – Flota Świnoujście 3:4 (2:1, 3:1, 3:4)
Bramki dla Bełchatowa: Seweryn Michalski 41, Mateusz Mak 45 (k), Łukasz Madej 55 (k)

Bełchatów: (I i II kwarta) Emilijus Zubas – Adrian Basta, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Rafał Kosznik – Mateusz Mak, Patryk Rachwał, Piotr Witasik, Kamil Wacławczyk, Łukasz Madej – Bartłomiej Bartosiak. (III i IV kwarta) Emilijus Zubas (91′ Damian Podleśny) – Raúl González, Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Krzysztof Michalak – Mateusz Stąporski, Piotr Piekarski, Łukasz Grzeszczyk, Rafał Kujawa (100′ Jakub Rozwandowicz), Mikołaj Grzelak – Łukasz Tumicz.

Flota: Grzegorz Kasprzik (91 Łukasz Kupczanko) – Radosław Jasiński (91′ Mateusz Wrzesień), Michał Stasiak (91′ Ivan Udarević), Sebastian Zalepa (105′ Maciej Mysiak), Marek Opałacz (91′ Bartosz Śpiączka) – Sebastian Olszar (91′ Konrad Gilewicz), Maciej Mysiak (91′ Piotr Kieruzel), Mateusz Szałek (91′ Marek Niewiada), Krzysztof Bodziony (91′ Ensar Arifović), Bartłomiej Niedziela (91′ Christian Nnamani) – Arkadiusz Aleksander (91′ Charles Nwaogu).