Widzew wygrał z Olimpią

Widzew Łódź wygrał z Olimpią Grudziądz 1:0 (1:0) w meczu sparingowym rozgrywanym w Uniejowie. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Radosława Mroczkowskiego strzelił w 19. minucie Sebastian Dudek.

Widzew od samego początku starał się szybko strzelić bramkę. Łodzianie posiadali niewielką przewagę, która z każdą minutą się powiększała. Piłkarze z Grudziądza ograniczyli się praktycznie do przeprowadzania szybkich kontrataków. W 19. minucie Sebastian Dudek pokonał Michała Wróbla i Widzew objął prowadzenie. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego od tego momentu kontrolowali przebieg meczu i starali się długo utrzymywać przy piłce. W drugiej połowie obraz spotkania się nie zmienił. Przewaga w dalszym ciągu należała do łodzian. Nie wpłynęło to jednak na zmianę rezultatu i Widzew skromnie choć zasłużenie wygrał z Olimpią 1:0. W wyjściowym składzie łodzian pojawił się Dino Gavrić, który w przerwie został zmieniony przez drugiego testowanego gracza Denisa Kramara. Obaj piłkarze rozegrali przyzwoite spotkanie. W najbliższych dniach powinno ostatecznie się wyjaśnić czy zostaną w zespole.

Widzew Łódź – Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)
Bramka: Sebastian Dudek 19

Widzew: Milos Dragojević (68′ Maciej Krakowiak) – Łukasz Broź (63′ Michał Płotka), Thomas Phibel, Hachem Abbes, Dino Gavrić (46′ Denis Kramar) – Aléx Bruno (67′ Bartłomiej Kasprzak), Radosław Bartoszewicz, Krystian Nowak (46′ Veljko Batrović), Sebastian Dudek, Bartłomiej Pawłowski (46′ Mariusz Rybicki) – Mariusz Stępiński, Michał Jonczyk, Marcin Kaczmarek.

Olimpia: Michał Wróbel (46′ Daniel Osiecki) – Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Marcin Staniek (46′ Sławomir Mazurkiewicz), Adam Banasiak (46′ Marcin Woźniak) – Maciej Rogalski (70′ Dariusz Gawęcki), Mariusz Kryszak, Mateusz Górka (46′ Dariusz Kłus), Piotr Ruszkul (86′ Hubert Kościukiewicz), Robert Szczot (65′ Adam Banasiak) – Jan Pawłowski (30′ Adam Cieśliński).