ŁKS przegrał w Pruszkowie

Łódzki Klub Sportowy przegrał ze Zniczem Pruszków (II liga grupa wschodnia) 1:2 (0:1) w wyjazdowym meczu sparingowym przygotowującym do rundy wiosennej I ligi. Honorową bramkę dla łodzian w 77. minucie zdobył Karol Drągowski.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 4. minucie Marcin Rackiewicz strzałem z woleja pokonał Karola Domżała i wyprowadził zespół z Pruszkowa na prowadzenie. Znicz osiągnął wyraźną przewagę i co chwila doprowadzał do groźnych sytuacji pod bramką łodzian. ŁKS przebudził się w końcówce pierwszej odsłony jednak pewnie na posterunku spisywał się Paweł Pazdan.

Drugie czterdzieści pięć minut doskonale mogli rozpocząć piłkarze ŁKS, ale bezpośredni strzał Artura Gieragi z rzutu wolnego obronił Paweł Pazdan. W 70. minucie Paweł Pazdan zagrał długą piłkę do Adriana Paluchowskiego, a ten lobem pokonał bramkarza gości. Siedem minut później ŁKS zdobył kontaktową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Karol Drągowski. W końcówce obie drużyny miały jeszcze okazję na zmianę rezultatu, ale zabrakło im skuteczności. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Znicz Pruszków – ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: Marcin Rackiewicz 4, Adrian Paluchowski 71 – Karol Drągowski 77

Znicz: Paweł Pazdan – Michał Chrabąszcz, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Kamil Tomas – Michał Zapaśnik (65′ Maksymilian Banaszewski), Michał Kucharski (78′ Mateusz Majewski), Norbert Jędrzejczyk (71′ Patryk Pięcek), Maciej Machalski (46′ Daniel Nawrocki), Marcin Rackiewicz (60′ Mariusz Zawodziński) – Adrian Paluchowski (71′ Dawid Jankiewicz).

ŁKS: Karol Domżał – Damian Pawlak (46′ Adrian Łucki), Mariusz Ragaman (46′ Piotr Wieczorek), Adrian Jurkowski (46′ Szymon Salski), Michał Mikołajczyk (46′ Jakub Kiełb) – Konrad Kaczmarek (46′ Dawid Borys), Marcel Kotwica (46′ Dariusz Dolewka), Łukasz Staroń (46′ Karol Drągowski), Artur Gieraga, Bartosz Biel (46′ Artur Bogusz) – Artur Golański (46′ Piotr Gląba).