Sonata obroniła drugie miejsce

Sonata wygrała w decydującym starciu z Gałkówkiem 3:1 i stanęła na drugim stopniu podium Halowej Ligi Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Koluszek Waldemara Chałata. Już wcześniej mistrzostwo zapewniła sobie drużyna PL Europa, która w tej kolejce pauzowała.

Pauzowały: PL Europa, Dzieci Kwiaty

Spotkanie Sonaty z Gałkówkiem zostało zaplanowane, jak na główny punkt wieczoru przystało, na godzinę 18:15, czyli na termin ostatniego pojedynku. Przez dłuższy czas utrzymywał się remis. Sonata kontrolowała przebieg meczu i miała minimalną optyczną przewagę. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 1:1. Druga połowa od samego początku była wyrównana, ale z każdą chwilą Gałkówek słabł, a piłkarze Sonaty przeprowadzali groźne akcje. Gałkowianie bronili się do siódmej minuty. Wtedy to Sonata objęła prowadzenie. Załamani takim obrotem sprawy piłkarze grający w czerwono- białych strojach popełniali fatalne błędy. Wykorzystała to bardzo szybko Sonata, która podwyższyła chwilę później na 3:1.  Od tego momentu do syreny końcowej wynik nie uległ już zmianie i Sonata w pełni zasłużenie wygrała broniąc tym samym drugą pozycję w ligowej tabeli.

Najlepszym strzelcem rozgrywek został Jakub Sztuka (Pol- Hun), który do siatki rywali trafiał 23 razy, drugi w tej klasyfikacji był Krystian Nasalski (Sonata)- 21 bramek, a trzeci Jakub Perek (Czerwone Diabły) – 20 bramek.