Fantastyczna wygrana Pelikana

Pelikan Łowicz wygrał na wyjeździe z liderem rozgrywek Puszczą Niepołomice 3:1 (2:0) w spotkaniu 18. kolejki II ligi wschodniej. Bramki dla Ptaków strzelali: Mariusz Solecki, Mykoła Dremluk i Karol Kopeć. Dzięki tej wygranej łowiczanie awansowali na drugie miejsce.

Warunki w jakich rozgrywano to spotkanie były dosyć trudne. Boisko było bardzo grząskie, a piłka momentami stawała w miejscu. Z każdą minutą łowiczanie zaczynali zyskiwać przewagę. W 22. minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Mariusz Solecki. Pelikan kontrolował przebieg gry i starał się pójść za ciosem. Tuż przed gwizdkiem sędziego zapraszającego obie jedenastki na zasłużoną przerwę Krzysztofa Stępniowskiego pokonał jeszcze Mykoła Dremluk.

Druga odsłona pojedynku była bardzo wyrównana. Gospodarze starali się za wszelką cenę zdobyć kontaktowego gola, ale popełniali przy tym straszne błędy. Wykorzystali to podopieczni Grzegorza Wesołowskiego. W 57. minucie po szybkiej zespołowej akcji bramkę zdobył Karol Kopeć. W końcówce groźnie zaczęli atakować piłkarze Puszczy. Pelikan musiał kończyć ten mecz w dziesiątkę. Wprowadzony w drugiej odsłonie na murawę Radosław Dominiczak faulował taktycznie w polu karnym rywala i ujrzał za to zagranie czerwoną kartkę. Mariusz Różalski był bardzo bliski obrony jedenastki, ale piłka po jego rekach wpadła do bramki. Szczęśliwym egzekutorem rzutu karnego okazał się Sebastian Janik. Ostatnie minuty to pełna kontrola sytuacji na boisku przez łowiczan. Rezultat 1:3 utrzymał się już do końca tego pojedynku.

Puszcza Niepołomice – Pelikan Łowicz (1:3 (0:2)
Bramki: Sebastian Janik 85 (k) – Mariusz Solecki 22, Mykola Dremluk 45, Karol Kopeć 57

Puszcza: Krystian Stępniowski – Damian Szymonik, Łukasz Jurkowski, Tomasz Księżyc, Leszek Tarasek – Sebastian Janik, Marcin Biernat (46′ Dawid Kałat), Jarosław Lizak (63′ Łukasz Popiela), Łukasz Nowak, David Paul (71′ Dmytro Rodin) – Paweł Moskwik (82′ Maciej Balawender).

Pelikan: Mariusz Różalski – Taras Maksymow, Konrad Kowalczyk, Mykola Dremluk, Michał Adamczyk (53′ Radosław Domińczak) – Karol Kopeć (60′ Mikołaj Zwoliński), Krystian Mycka (79′ Daniel Bończak), Robert Łakomy, Maciej Wyszogrodzki – Mariusz Solecki, Patryk Bojańczyk (60′ Rafał Trakul).

Żółte kartki: Paweł Moskwik, Krystian Stępniowski, Łukasz Nowak (Puszcza) – Rafał Trakul, Krystian Mycka, Mikołaj Zwoliński (Pelikan)

Czerwona kartka: Radosław Dominiczak (Pelikan) 84 minuta- za faul

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)