Pewna wygrana Startu Brzeziny

Start Brzeziny (łódzka klasa okręgowa) wygrał z LKS Czarnocin (piotrkowska klasa okręgowa) 3:0 (2:0) w meczu sparingowym rozgrywanym na obiekcie CHKS w Łodzi. Bramki dla podopiecznych Damiana Gamusa zdobyli Dominik Jedynak, Maciej Pakulski i Mateusz Dudka.

Brzezinianie od samego początku zaczęli atakować bramkę Czarnocina. Swoją przewagę Start udokumentował w 19. minucie. Po szybkiej kontrze Robert Szubert przebiegł z piłką 30 metrów i dograł do wbiegającego w pole karne Dominika Jedynaka. Ten uderzył z pierwszej piłki i zaskoczył bramkarza rywali, który skapitulował po raz pierwszy. Pięć minut później było już 2:0. Po wrzutce w pole karne przez Tomasza Kaźmierczaka najwyżej w obrębie jedenastki wyskoczył Maciej Pakulski i głową skierował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą brzezinianie mogli zdobyć jeszcze jednego gola. Dwukrotnie dobrze interweniował jednak bramkarz LKS. Najpierw w sytuacji sam na sam obronił strzał Mateusza Dudki, a później Dominika Jedynaka. W drugiej odsłonie czarnocinianie częściej gościli na połowie Startu, ale nie potrafili przebić się przez doskonale dysponowaną w tym meczu defensywę brzezinian. W 68. minucie w polu karnym faulowany został Maciej Pakulski. Chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Dudka.

Start Brzeziny – LKS Czarnocin 3:0 (2:0)
Bramki: Dominik Jedynak 18, Maciej Pakulski 24, Mateusz Dudka 69-karny