ŁKS nie sprawił prezentu

Łódzki Klub Sportowy nie sprawił świątecznego prezentu swoim kibicom. Łodzianie przegrali na własnym boisku z Olimpią Grudziądz 0:3 (0:0) w spotkaniu 21. kolejki I ligi. Po dobrej pierwszej połowie z gospodarzy uszło powietrze i rywale zdominowali ŁKS strzelając trzy bramki.

Łodzianie z wielkim animuszem rozpoczęli to spotkanie. Od pierwszych minut starali się zdobyć bramkę. Już w 2. minucie bliski tego był Piotr Gląba, który silnym uderzeniem z szesnastu metrów trafił w poprzeczkę. ŁKS sprawiał lepsze wrażenie i nie pozwalał rywalowi na zbyt wiele. W 24. minucie goście przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Po dośrodkowaniu w pole karne przez Roberta Pisarczuka, minimalnie głową obok słupka uderzył Maciej Rogalski. Po dwóch kwadransach gry przewagę zaczęli osiągać piłkarze z Grudziądza. W końcówce pierwszej odsłony strzał Michała Mikołajczyka z lewej strony pola karnego zdołał obronić Michał Wróbel i oba zespoły zeszły do szatni z bezbramkowym remisem.

Wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugą odsłonę goście od razu rzucili się do ataku. W 58. minucie silnym strzałem w długi róg Michała Kołbę pokonał Adam Ciesliński. Olimpia poszła za ciosem i sześc minut później prowadziła 2:0. Tym razem jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefortunnie interweniował Piotr Gląba i umieścił piłkę we własnej bramce. Ten gol wyraźnie uspokoił grudziądzan. W 87. minucie końcowy rezultat na 0:3 ustalił Adrian Frańczak.

ŁKS Łódź – Olimpia Grudziądz 0:3 (0:0)
Bramki: Adam Cieśliński 58, Piotr Gląba 64-samobójcza, Adrian Frańczak 87

ŁKS: Michał Kołba – Artur Gieraga, Adrian Jurkowski, Piotr Wieczorek (52′ Artur Bogusz), Mariusz Ragaman – Bartosz Biel, Marcel Kotwica, Jakub Kiełb (59′ Konrad Kaczmarek), Michał Mikołajczyk, Łukasz Staroń – Piotr Gląba (67′ Przemysław Kita).

Olimpia: Michał Wróbel – Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Adam Banasiak – Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (64′ Mariusz Kryszak), Maciej Rogalski, Robert Szczot (71′ Adrian Frańczak) – Piotr Ruszkul (80′ Dariusz Gawęcki), Adam Cieśliński

Żółta kartka: Jakub Kiełb (ŁKS)

Sędziował: Robert Małek (Zabrze)