Szynka przesądził o wygranej

PTC Pabianice wygrał z Pogonią Rogów 4:3 (0:2) w meczu 19. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Mecz rozegrano na obiekcie CHKS w Łodzi. Pabianiczanie przegrywali już 0:2, ale od tego momentu po trzech bramkach Piotra Szynki i jednej Rafała Cukierskiego zdołali pokonać rogowian, którzy ambitnie walczyli o korzystny wynik do samego końca.

Gospodarze sobotniej konfrontacji rozpoczęli znakomicie. Już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Krawczyk. Chwilę później było 2:0 po golu Alana Nowaka. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli goście. Sygnał do walki dał Piotr Szynka, który w 66. minucie zdobył kontaktową bramkę. Do wyrównania doprowadził niespełna dziesięć minut później Rafał Cukierski. Pabianiczanie poszli za ciosem i po dwóch kolejnych golach Piotra Szynki wyszli na dwubramkowe prowadzenie. gospodarze starali się odwrócić losy spotkania. Jednak znakomicie spisywała się defensywa PTC. Rogowian było stać jedynie na zmniejszenie porażki. W doliczonym czasie gry do siatki gości trafił Marek Krawczyk.

Pogoń Rogów – PTC Pabianice 3:4 (2:0)
Bramki: Marek Krawczyk 9, 90+1, Alan Nowak 12 – Piotr Szynka 66, 80, 83, Rafał Cukierski 77