Jatczak uratował remis

Ner Poddębice zremisował 1:1 (1:0) ze Startem Brzeziny w meczu na szczycie łódzkiej klasy okręgowej. Brzezinianie mieli sporo szczęścia, ponieważ gospodarze sobotniego meczu mieli bardzo dużo okazji na strzelenie bramki. Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Uniejowie.

Od mocnego uderzenia mogli rozpocząć poddębiczanie. W 2. minucie po faulu przed polem karnym na bezpośredni strzał zdecydował się Łukasz Olczyk. Piłka powędrowała jednak nad bramką. Ner zepchnął gości do defensywy. Co chwila stwarzał zagrożenie pod bramką Mariusza Jatczaka. Brzezinianie nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji. Dopiero w 18. minucie po przejęciu piłki w środku pola Paweł Swaczyna znakomicie uruchomił na prawym skrzydle prostopadłą piłką Mateusza Paturaja. Pomocnik zagrał po ziemi w pole karne, a tam znakomitym strzałem popisał się Robert Szubert i umieścił piłkę w siatce. Start mógł pójść za ciosem, ale trzy minuty później bezpośredni strzał Jacka Bernata z rzutu wolnego poszybował obok bramki. Pojedynek się wyrównał, a gra przeniosła w środkową strefę boiska. Klarowniejsze sytuacje na gola mieli gospodarze. W 27. minucie po świetnej wrzutce w pole karne piłkę głową minimalnie obok słupka uderzył Krzysztof Woźniak. Przed przerwą sytuacji sam na sam z Mariuszem Jatczakiem nie wykorzystał Łukasz Olczyk.

Po przerwie piłkarze z Poddębic zamknęli rywali na ich własnej połowie. Start nastawił się głównie na grę z kontry. Gospodarze stwarzali sobie bardzo dużo groźnych sytuacji. Wyrównująca bramka padła w 68. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieupilnowany w polu karnym Jakub Jesionowski głową umieścił piłkę w siatce całkowicie zaskakując Mariusza Jatczaka. Ner po tym trafieniu dostał wiatr w żagle. W 78. minucie po składnej akcji lewą stroną boiska i wrzutce w pole karne z bliskiej odległości Łukasz Olczyk strzelił silnie ponad bramką. Przewaga poddębiczan rosła z każdą minutą. Chwilę później doskonale interweniował Mariusz Jatczak, który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Konradem Kubiakiem. Golkiper Startu jeszcze raz przed końcem meczu uratował swoją drużynę po tym jak w 85. minucie sparował piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Jakuba Makowskiego. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Ner Poddębice – Start Brzeziny 1:1 (0:1)
Bramki: Jakub Jesionowski 68 – Robert Szubert 18

Ner: Maciej Marciniak – Michał Sobczak, Damian Dominowski, Adam Piórkowski, Jakub Jesionowski – Mariusz Wdowiak (74′ Wojciech Zadworski), Robert Czekalski, Krzysztof Woźniak, Damian Paczkowski – Łukasz Olczyk (76′ Jakub Makowski), Konrad Kubiak.

Start: Mariusz Jatczak – Krzysztof Nowakowski, Artur Poździej, Damian Skołd (52′ Dominik Jedynak), Maciej Borowski (82′ Alan Acela) – Mateusz Dudka, Robert Szubert, Tomasz Kaźmierczak, Paweł Swarczyna – Mateusz Paturaj, Jacek Bernat (65′ Adam Nowak).

Żółte kartki: Adam Piórkowski, Jakub Jesionowski (Ner) – Damian Skołd, Robert Szubert (Start)

Sędziował: Radosław Urbaniak, asystenci: Maciej Majewski, Andrzej Siejka