Pewna wygrana EBE SPN Bełchatów

EBE SPN Bełchatów wygrał 3:0 (1:0) z rezerwami Świtu Kamieńsk w  meczu 17. kolejki II grupy piotrkowskiej klasy B. Dwie bramki strzelił w tym pojedynku Mateusz Wrona, a jedną Mateusz Szybalski. Spotkanie rozegrano w Bełchatowie, ale gospodarzem meczu była drużyna z Kamieńska.

Bełchatowianie od samego początku narzucili własny styl gry. Jednak pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 35. minucie za sprawą Mateusza Szybalskiego. Skromne prowadzenie utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron obraz spotkania się nie zmienił. Z każdą minutą powiększała się przewaga gości. Nie do zatrzymania w polu karnym rywali był Mateusz Wrona, który dwukrotnie jeszcze pokonał bramkarza Świtu. Na tym bełchatowianie zakończyli punktowanie rywala i pewnie zwyciężyli 3:0.

Świt II Kamieńsk – EBE SPN Bełchatów 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Szybalski 35, Mateusz Wrona 65, 75

EBE SPN: Stefanek – Siedlecki, P. Posmyk, Kuśmierek, Kucharski – Szybalski (60’ Wrona), Orczykowski, Banaszczyk, Frąckowicz (80’ Czołnowski), Młynarski (75’ S. Posmyk) – Godlewski (60’ Lesiakowski).

Źródło: Filip Śliwiński