Bełchatów wygrał z wiceliderem

Piłkarze PGE GKS Bełchatów wygrali z Lechem Poznań 2:0 (0:0) w zaległym meczu 19. kolejki Młodej Ekstraklasy. Bramki dla bełchatowian strzelili Jakub Paluszkiewicz i Paweł Zięba. Dzięki wygranej nad wiceliderem Brunatni umocnili się na dwunastej pozycji w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. W drugiej odsłonie młodzi bełchatowianie szybko objęli prowadzenie dzięki trafieniu Jakuba Paluszkiewicza. Później GKS kontrolował przebieg gry i dążył do zdobycia drugiego gola. W 75. minucie drugą bramkę zdobył Paweł Zięba i ustalił końcowy rezultat. To drugie wiosenne zwycięstwo PGE GKS z rzędu. W weekend bełchatowianie wygrali z Ruchem Chorzów 2:1.

PGE GKS Bełchatów (MESA) – Lech Poznań (MESA) 2:0 (0:0)
Bramki: Jakub Paluszkiewicz 49, Paweł Zięba 75

PGE GKS: Wiktor Baranowski (46′ Krystian Paprocki) – Krystian Stolarczyk, jakub Sznigir, Marcin Flis, Mikołaj Raś (60′ Filip Rośniak) – Paweł Zięba, Damian Gul (78′ Dominik Cukiernik), Damian Szymański, Damian Grzejda – Konrad Niedzielski (90′ Łukasz Bąkowicz) – Jakub Paluszkiewicz.

Źródło: gksbelchatow.com