Rafał Kujawa dał trzy punkty

Pelikan Łowicz wygrał z Resovią Rzeszów 1:0 (0:0) w wyjazdowym meczu 24. kolejki II ligi wschodniej. Zwycięstwo łowiczanom po wyrównanym pojedynku dał Rafał Kujawa, który w 68. minucie po indywidualnej akcji pokonał bramkarza gospodarzy.

Zanosiło się na kolejną stratę punktów. Pojedynek w Rzeszowie był wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła objąć przewagi. Większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska. W drugiej połowie indywidualną akcję przeprowadził Rafał Kujawa i jak się później okazało został bohaterem meczu. Strzelił bramkę w 68. minucie dając swojej drużynie cenne trzy punkty.

Mecz był wyrównany. Obie drużyny stworzyły sobie niezłe okazje do strzelenia bramki, ale bezskutecznie. Dopiero w 76. minucie ciężar gry na swoje barki wziął Rafał Kujawa i strzelił gola. Można uznać, że udał nam się transfer. Cieszą trzy ważne punkty zdobyte na wyjeździe – powiedział po meczu Andrzej Miziołek, kierownik Pelikana Łowicz.

Resovia Rzeszów – Pelikan Łowicz 0:1 (0:0)
Bramka: Rafał Kujawa 68

Resovia: Marcin Pietryka – Bartosz Jaroch, Mirosław Baran, Bartłomiej Makowski, Kamil Słaby (86′ Sebastian Czapa) – Michał Ogrodnik (62′ Łukasz Zaniewski), Mateusz Świechowski (70′ Sebastian Hajduk), Dariusz Frankiewicz, Robert Tunkiewicz, (82′ Konrad Domoń) – Dawid Kwiek, Tomasz Ciećko.

Pelikan: Mariusz Różalski – Konrad Kowalczyk (39′ Taras Maksymow), Mykoła Dremluk, Krzysztof Brodecki, Damian Ceglarz – Maciej Wyszogrodzki, Robert Łakomy, Damian Kosiorek (9′ Patryk Bojańczyk) (90+1′ Krystian Mycka), Michał Adamczyk (83′ Kamil Jackiewicz) – Rafał Kujawa, Mariusz Solecki.

Żółta kartka: Robert Tunkiewicz (Resovia)

Sędziował: Piotr Gajewski (Kraków)