Ceramika odbija się od dna

Ceramika Opoczno wygrała 2:1 (0:1) z LKS Wola Krzysztoporska w spotkaniu 21. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Zespół Jarosława Krzysztofika zrobił więc pierwszy krok w kierunku utrzymania w lidze. Musi jednak zdobyć jeszcze wiele punktów.

W pierwszej połowie podopieczni Jarosława Krzysztofika zagrali na pół gwizdka. W ich grze można było zauważyć wiele niedokładności i prostych błędów. Skończyło się to bramką dla gości w 34. minucie meczu. Jej autorem był Maciej Rutkowski. Goście mogli jeszcze podwyższyć wynik na 2:0 ale wyśmienitą interwencją w sytuacji sam na sam popisał się bramkarz gospodarzy – Kamil Wrzeszcz.

Po zmianie stron młoda drużyna Ceramiki prezentowała się już znacznie lepiej. Jej akcje były składne i siały postrach w szykach obronnych zespołu gości.

W 55. minucie po podaniu Piotra Markowicza piękną bramkę z 25 metrów zdobył Albert Kalinowski. Ta bramka zmotywowała jeszcze bardziej zespół z Opoczna. W 76 minucie na 2:1 podwyższył Paweł Kowalczyk. W drugiej połowie goście stworzyli jedną klarowną sytuację, gdzie po raz drugi wygrywając pojedynek sam na sam, świetnie spisał się Kamil Wrzeszcz. Wywalczone trzy punkty cieszą, lecz trzeba zdobyć ich wiele więcej na co na pewno liczą opoczyńscy kibice.

Ceramika Opoczno – LKS Wola Krzysztoporska 2:1 (0:1)
Bramki: Albert Kalinowski 55, Paweł Kowalczyk 76 – Maciej Rutkowski 34

Ceramika Opoczno: Wrzeszcz – Kłosek, Łukasik, Prusek, Piotr Markowicz – Kryński (46’ Gambka), Wolski – Paweł Markowicz, Guzik (72’ Fabianowski), Kalinowski – Kowalczyk (83’ Kuleta).

Źródło: ksceramika94.futbolowo.pl