Porada warty trzech punktów

Pogoń Zduńska Wola wygrała 1:0 (1:0) z Orlętami Cielądz w wyjazdowym meczu 24. kolejki IV ligi łódzkiej. Zduńskowolanie zrehabilitowali się więc za porażkę z Włókniarzem Zgierz i zdobyli cenne trzy punkty. Bramkę dla gości w 16. minucie zdobył Rafał Porada.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy już w 2. minucie meczu zagrozili bramce Orląt po rzucie rożnym i strzale głową obok słupka Kacpra Korony. Chwilę później dwie dobre sytuacje na strzelenie bramki miał Adam Konieczny. W pierwszej sytuacji jego strzał w krótki róg obronił bramkarz Orląt, a w drugiej po strzale z rzutu wolnego z 20 metrów piłka poszybowała obok lewego okienka bramki gospodarzy. Jedyna bramka w tym meczu padła w 16. minucie, kiedy po rzucie rożnym do odbitej piłki dobiegł Rafał Porada i mocnym strzałem z lewej nogi z 15 metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Tuż przed przerwą dobrej sytuacji nie wykorzystał Adam Konieczny, którego strzał z bliskiej odległości obronił golkiper gospodarzy. W doliczonym czasie pierwszej połowy czerwoną kartkę za agresywny faul na Patryku Kaczmarku ujrzał zawodnik Orląt Zbigniew Wojtaszek. Po zmianie stron drugą bramkę dla zduńskowolan mógł zdobyć Patryk Kaczmarek lecz będąc w polu karnym nie zdołał oddać celnego strzału i piłka minęła prawy słupek bramki. Końcówka meczu należała do gospodarzy, którzy chcieli wyrównać. Ostatecznie dzięki dobrym interwencjom Krzysztofa Chruściela Pogoń wywiozła z Cielądza cenne trzy punkty.

Orlęta Cielądz – Pogoń Zduńska Wola 0:1 (0:1)
Bramka: Rafał Porada 16

Pogoń: Krzysztof Chruściel – Marek Witczak (40′ Mateusz Boruń), Kacper Korona, Damian Grzelak, Krystian Grzelak – Grzegorz Królewiak, Sebastian Plisiecki (65′ Kamil Radomski), Patryk Kaczmarek, Rafał Porada – Filip Sysio (55′ Grzegorz Kaleta), Adam Konieczny (78′ Michał Ignaczak).

Żółte kartki: Stefan Potocki, Karol Gwiazdowicz (Orlęta) – Krystian Grzelak, Marek Witczak, Michał Ignaczak (Pogoń)

Czerwona kartka: Zbigniew Wojtaszek (Orlęta) 45+1 minuta- za faul

Źródło: Krzysztof Kochelak