Mechanik bliżej III ligi

Mechanik Radomsko wygrał w meczu na szczycie IV ligi łódzkiej ze Zjednoczonymi Stryków 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola w 87. minucie strzelił Jakub Tazbir. Dzięki tej wygranej radomszczanie uczynili spory krok do awansu do III ligi łódzko- mazowieckiej.

Obie drużyny nie prowadziły otwartej gry tylko grały bardziej defensywnie. Mieliśmy klarowniejsze sytuacje strzeleckie od rywali i udało nam się strzelić jedną bardzo ważną bramkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku ponieważ Zjednoczeni są solidnym i dobrze poukładanym zespołem. Z całą pewnością niejedna drużyna zgubi z nimi punkty. Dla nas najważniejsze są trzy punkty, które przybliżają nas do upragnionego awansu – powiedział po meczu Rafał Ozga, trener Mechanika Radomsko.

Było to bardzo wyrównane spotkanie. Straciliśmy bramkę w końcówce po szybkiej kontrze gości. Piłkę po strzale sparował Tyburski, ale nabiegający zawodnik już się nie pomylił. Mecz był wyrównany i zdecydowanie sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Gry obu ekip nie powstydziłyby się zespoły trzecioligowe – skomentował Marek Gałkowski, kierownik Zjednoczonych Stryków.

Zjednoczeni Stryków – Mechanik Radomsko 0:1 (0:0)
Bramka: Jakub Tazbir 87

Zjednoczeni: Tyburski – Wróblewski, Rutkowski (87′ Król), Seder, Bełdziński – Szarpak, Lenart, Gałecki (73′ Nagański), Balcerek (57′ Kruge) – Wielemborek (67′ Hinc), Patora.

Mechanik: Dawid – Frączyk, Nowak, Zimoń, Kolba – A. Olejnik, Antczak (80′ Radziejewski), Kornacki, Tazbir, Michalski (77′ Szewczyk) – P. Olejnik (7′ Walioszczyk, 87′ Cruz).