Ner Poddębice ucieka rywalom

Ner Poddębice wygrał 3:2 (1:1) z rezerwami Zawiszy Rzgów w wyjazdowym meczu 23. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Wygrana poddębiczanom nie przyszła łatwo, ale dzięki niej, porażce Startu Brzeziny i Sokoła II/Victorii Rąbień biało- zielono- czerwoni umocnili się na pozycji lidera.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył niecały kwadrans po rozpoczęciu gry Łukasz Olczyk. Radość gości nie trwała jednak długo ponieważ trzy minuty później wyrównał Tomasz Niżnikowski. Do przerwy oba zespoły prowadziły otwartą grę, ale więcej goli nie padło. Po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęli poddębiczanie. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Łukasz Olczyk. Zawisza starał się szybko odrobić straty, jednak do wyrównania doprowadził dopiero w 61. minucie Jakub Milczarek. Siedem minut później złotego gola dla gości zdobył Mariusz Wdowiak. Pomocnik mógłby stać się bohaterem meczu, ale w 90. minucie został napomniany drugą żółtą kartką i musiał opuścić plac gry. Wcześniej z boiska wyleciał zawodnik gospodarzy Hubert Rechociński. Nie wpłynęło to już na wynik spotkania i Ner wygrał z Zawiszą II 3:2.

Zawisza II Rzgów – Ner Poddębice 2:3 (1:1)
Bramki: Tomasz Niżnikowski 17, Jakub Mielczarek 61 – Łukasz Olczyk 14, 47, Mariusz Wdowiak 68

Zawisza II: Pasiński – Lukanović, Sowiński, Łachmański, Bronka – Skupień (45′ Mielczarek), Strzałkowski (65′ Jankiewicz), Niżnikowski, Szyc – Gędek (80′ Czernik), Sumera (45′ Rechciński).

Ner: Marciniak – Piela, Dominowski, Paczkowski, Kowalczyk – Makowski (87′ Matusiak), Czekalski, Woźniak (85′ Mikołajczyk), Kubiak – Olczyk (80′ Sobańda), Stasiak (45Wdowiak).

Czerwone kartki: Hubert Rechociński (Zawisza II) 83 minuta – za faul, Mariusz Wdowiak (Ner) 90 minuta – za dwie żółte