Kanzas pokonał Burzę

Włókniarz Konstantynów odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach łódzkiej klasy A. Piłkarze Włókniarza podejmowali ostatnią w tabeli Burzę Pawlikowice. Można było więc spodziewać się wysokiego zwycięstwa. Gospodarze wygrali, ale tylko 2:0 (0:0).

W pierwszej połowie Włókniarz dominował i gra toczyła się głównie na połowie gości. Gospodarze mieli kilka świetnych sytuacji do zdobycia bramki (w tym rzut karny), jednak ich ogromna nieskuteczność spowodowała, że po pierwszych 45 minutach był sensacyjny remis 0:0.
Po przerwie Włókniarz w dalszym ciągu dominował na boisku i tworzył sobie dogodne sytuacje do zmiany rezultatu. Jednak tak jak i w pierwszej połowie marnował większość wybornych wręcz okazji. Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Krystian Sut, który głową z bliskiej odległości pokonał bramkarza Burzy dobijając piłkę po strzale z rzutu wolnego Marcina Herskiego. Przy drugim golu nieskutecznym zawodnikom Włókniarza pomógł obrońca gości, który skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Michała Zuchniewicza.
Zwycięstwo mogło być dużo bardziej okazałe gdyby gospodarze mieli lepiej ustawione celowniki. Warto dodać ze kolejny udany występ w zespole seniorów zaliczył wychowanek klubu, zaledwie 16-letni Piotr Marchewka.

Włókniarz Konstantynów – Burza Pawlikowice 2:0 (0:0)
Bramki: Krystian Sut, samobójcza

Źródło: Jakub Światłowski