Warta Sieradz śrubuje rekord

To wynik godny odnotowania w każdym piłkarskim serwisie. Trzecioligowa drużyna Warty Sieradz nie zdobyła bramki od 925 minut. To dziesięć pełnych spotkań piłkarskich plus 25 minut! Sieradzanie, którzy są czerwoną latarnią tabeli, przegrali z Orłem Wierzbica 0:1 (0:0).

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka ostatnią bramkę w lidze strzelili 20 października 2012 w przegranym 1:2 meczu z MKS Kutno. Uczynił to Piotr Kobierski. Od tego momentu biało-zieloni nie potrafią pokonać bramkarza rywali. Orzeł Wierzbica do ligowych potentatów nie należy, broni się przed spadkiem z ligi, ale z Sieradza wywiózł dziś trzy punkty. Zwycięstwo wierzbiczanom zapewnił Dawid Stawczyk zdobywając gola w doliczonym czasie gry.

Za tydzień Warta Sieradz jedzie do Zelowa na mecz z mającym nóż na gardle miejscowym Włókniarzem. Jeśli sieradzanie nie trafią do bramki także i w tym spotkaniu to wyśrubują swój rekord do ponad 1000 minut!

Warta Sieradz – Orzeł Wierzbica 0:1 (0:0)
Bramka: Dawid Stawczyk 90+2

Warta: Zaniewski – Swędrowski, Augustyniak, Mitek, Kokot – Łochowski (67′ Sulgan), Sobczak, Sroczyński, Stróżewski (67′ Pawlak), Jezierski – K.Woźniak.
Trener: Bogdan Jóźwiak