Warta Sieradz znów przegrała

Wydawało się, że Warta Sieradz najgorsze ma już za sobą i powalczy jeszcze o utrzymanie w III lidze łódzko-mazowieckiej. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka jechali do Grodziska Mazowieckiego na mecz z Pogonią podbudowani ostatnimi zdobyczami punktowymi. Gospodarze szybko jednak rozwiali nadzieje sieradzan.

Już po pierwszej połowie Pogoń prowadziła bowiem aż 4:0. Mateusza Zaniewskiego dwukrotnie pokonali: Michał Bal (5. i 8. minuta) oraz doświadczony Tomasz Feliksiak (22. i 28. minuta). Warta obudziła się w drugiej połowie. Strzeliła nawet dwa gole, ale nie była w stanie odwrócić już losów spotkania. Do bramki Pogoni trafiali: Piotr Augustyniak i Kacper Jezierski. W następnej kolejce zespół z Sieradza zagra na własnym boisku z MKS Kutno (1 czerwca – 17:00).

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Warta Sieradz 4:2 (4:0)
Bramki: Michał Bal 5,8, Tomasz Feliksiak 22,28 – Piotr Augustyniak 57, Kacper Jezierski 68
Warta: Zaniewski – Piotr Kobierski, Augustyniak, Mitek, Swędrowski – Sobczak (75′ Sroczyński), Łochowski, Pawlak, Stróżewski, Jezierski – Woźniak