Hat-trick Sebastiana Lubczyńskiego

Pogoń Zduńska Wola rozgromiła 5:1 (3:0) Metalowiec Łódź w meczu 19. kolejki Wojewódzkiej Ligi Deyna. Niespodziewanie zwycięstwo gospodarzom przyszło bardzo łatwo. Trzy bramki dla zduńskowolan zdobył Sebastian Lubczyński.

Przez pierwszy kwadrans mecz był wyrównany. Niewielką przewagę posiadała Pogoń. Dopiero w 16. minucie worek z bramkami rozwiązał Sebastian Lubczyński. Ten sam zawodnik dziesięć minut później po raz drugi pokonał Patryka Walczaka. Przed przerwą kolejnego gola dla zduńskowolan zdobył Artur Nowak. Po zmianie stron goście rzucili się do odrabiania strat. cień nadziei na korzystny rezultat dał łodzianom w 44. minucie Krzysztof Krakowiak. Jak się później jednak okazało było to honorowe trafienie Metalowca. Do końcowego gwizdka strzelali wyłącznie gospodarze. Najpierw do sitaki rywali trafił Artur Nowak, a końcowy wynik w 70. minucie ustalił Rafał Kurzynoga.

Pogoń Zduńska Wola – Metalowiec Łódź 5:1 (3:0)
Bramki: Sebastian Lubczyński 16, 26, 57, Artur Nowak 29, Rafał Kurzynoga 70 – Krzysztof Krakowiak 44

Pogoń: Bartosz Osiński – Robert Lasek, Michał Pertkiewicz, Mateusz Józewczyk, Mateusz Walocha, Maciej Baran, Artur Nowak, Rafał Kurzynoga, Mateusz Tarnowski, Sebastian Lubczyński, Michał Walocha, Daniel Kopiński, Kamil Endler, Rafał Lipinski, Piotr Malik, Radosław Stępień.

Metalowiec: Patryk Walczak – Krzysztof Krakowiak, Maciej Pawłoski, Mateusz Mrowicki, Grzegorz Remblewski, Wiktor Trajdos, Damian Błasiak, Damian Chudzik, Jakub Pieczora, Hubert Pilarski, Rafał Saganiak, Sebastian Sauter, Mateusz Paszkuć, Łukasz Bielecki, Szymon Sakrajda, Patryk Kaczmarek.

Źródło: Lech Kulma