Koniec nadziei Pelikana

Pelikan Łowicz zremisował na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:0 w zaległym spotkaniu z 22. kolejki i praktycznie pogrzebał swoje szanse na awans do I ligi. Swoje mecze wygrały bowiem zespoły Wisły Płock i Puszczy Niepołomice.

W pierwszej połowie niewiele wskazywało na to, że drużyna Grzegorza Wesołowskiego może wywieźć z Nowego Dworu Mazowieckiego komplet punktów. Stroną atakującą byli bowiem gospodarze i tylko dzięki dobrej postawie Mariusza Różalskiego Pelikan zawdzięczał bezbramkowy remis do przerwy.
Gra „Ptaków” nieco ożywiła się w drugiej części gry. W 63. minucie powinno być 1:0 dla gości, ale kapitalną interwencją popisał się Michał Bigajski.
W końcówce bliski zdobycia zwycięskiego gola był Świt. W 88. minucie przestrzelił minimalnie Łukasz Sosnowski, a w doliczonym czasie gry lecącą w okienko bramki piłkę sparował na słupek Różalski.

ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI – PELIKAN ŁOWICZ 0:0
PELIKAN: Różalski – Kowalczyk (57′ Maksymow), Dremluk, Brodecki, Ceglarz – Wyszogrodzki, Łakomy, Pomianowski (60′ Maksymow), Adamczyk, Kujawa – Solecki.
Trener: Grzegorz Wesołowski