Mocne nerwy Zycha – video

Siedem bramek obejrzeli kibice w spotkaniu Ligi Wojewódzkiej imienia Wacława Kuchara pomiędzy Orłem Łódź i Mazovią Rawa Mazowiecka. 4:3 wygrali gospodarze, a o wygranej zdecydował rzut karny w końcówce spotkania.

Worek z bramkami rozwiązał już w 6. minucie Kamil Kozanecki, który po dośrodkowaniu Michała Zielińskiego, znakomicie znalazł się w polu karnym i silnym strzałem pod poprzeczkę dał Orłowi prowadzenie. Potem gra się wyrównała, choć więcej dobrych sytuacji stworzyli gospodarze. Ale to goście strzelili kolejną bramkę. Hubert Grochowalski wykorzystał błąd defensywy Orła, nie pozwolił dogonić się obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Tuż przed przerwą znów pokazał się z dobrej strony Kozanecki, po rzucie wolnym wykonywanym przez Daniela Suskiewicza, ładnym zwodem oszukał obrońców i pewnym strzałem zdobył bramkę. Do przerwy było więc 2:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli łodzianie. Robert Łukasiewicz zdecydował się na strzał zza pola karnego i pomimo ofiarnej interwencji bramkarza Mazovii piłka ugrzęzła w siatce. Wynik 1:3 nie załamał rawian, tylko zmobilizował do lepszej gry. Już po dwóch minutach Kacper Misztal zdobył drugą bramkę dla gości popisując się ładnym strzałem z lewej strony pola karnego. Po kolejnych 120 sekundach Bartłomiej Gwiazdowicz wykorzystał niezdecydowanie obrońców i bramkarza, zdobywając wyrównującą bramkę. Gdy wszystko wskazywało, że mecz zakończy się remisem w przedostatniej minucie obrońca Mazovii Radosław Dziki sfaulował Kozaneckiego, a następnie dotknął ręką piłkę w swoim polu karnym. Sędzia wskazał na jedenastkę. Pewnym strzelcem okazał się Sebastian Zych, który ustalił wynik meczu na 4:3.

Orzeł Łódź – Mazovia Rawa Mazowiecka 4:3 (2:1)
Bramki: Kamil Kozanecki 6, 34, Robert Łukasiewicz 53, Sebastian Zych 69-karny – Hubert Grochowalski 29, Kacper Misztal 57, Bartłomiej Gwiazdowicz 59

Orzeł: Połomski – Seweryński (60′ Suchorzewski), Suskiewicz, Zych, Woźniak (50′ Szymański) – Klimczak (50′ Rzeźnicki), Łukasiewicz, Zając, Runowski – Kozanecki, Zieliński.

Mazovia: Bursztynowicz (55′ Niewolski) – Wydra (40′ Dudkiewicz), Dziki, Lipiński, Skibiński – Mikołajczyk, Gradowski (40′ Gwiazdowicz), Kuba (60′ Kozłowski), Grochowalski – Czarnecki (60′ Owczarek), Misztal.