Zjednoczeni skończyli szóstką

Wysokim zwycięstwem nad KS Poświętne zakończyli sezon 2012/2013 piłkarze Zjednoczonych Gmina Bełchatów. Podopieczni Edwarda Cecota rozbili gości aż 6:0 (3:0). Zapewnili sobie tym samym przynajmniej czwarte miejsce w końcowej tabeli piotrkowskiej okręgówki.

Mecz rozegrany został o nietypowej porze. Goście przesunęli godzinę rozpoczęcia spotkania z 17:00 na 11:00 ze względu na ślub swojego prezesa Andrzeja Kowalika. Pierwszy kwadrans gry należał do przyjezdnych. Nie potrafili jednak swojej przewagi udokumentować bramką. Gola strzelili natomiast Zjednoczeni. W 12. minucie Marcina Banasiaka pokonał Michał Krzciuk. Kapitan United rozwiązał worek z bramkami. Cztery minuty później było już 2:0 po samobójczym trafieniu jednego z obrońców Poświętnego. Tuż przed przerwą trzeciego gola strzelił junior Mateusz Janeczek. Po przerwie kibice obejrzeli jeszcze trzy trafienia. Gole zdobyli: Krzciuk, Krzysztof Kukieła oraz Jan Rojek. Piłkarze z Poświętnego sprawiali momentami wrażenie jakby byli już myślami przy weselnym stole.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – KS Poświętne 6:0 (3:0)
(Michał Krzciuk 12, 53, samobójcza 16, Mateusz Janeczek 44, Krzysztof Kukieła 66, Jan Rojek 82)