Warta znów pod kreską

Lechia Tomaszów nie dała żadnych szans Warcie Sieradz. Podopieczni Aleksandara Majicia wygrali wyjazdowe spotkanie 29. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej 3:0 (1:0). Drużyna z Sieradza spadła po tym meczu na czternaste miejsce w tabeli.

Kibice sieradzkiej drużyny mieli nadzieję na kolejne zwycięstwo podopiecznych Bogdana Jóźwiaka. Były ku temu podstawy. Warta, po fatalnym początku rundy wiosennej, zaczęła punktować i awansowała z ostatniego na trzynaste miejsce w tabeli. Lechia nie zamierzała jednak przejść obok meczu.

W 8. minucie Warta mogła objąć prowadzenie. Strzał Marcina Kobierskiego wybronił jednak Michał Chachuła. W odpowiedzi zespół z Tomaszowa zdobył bramkę. Mateusza Zaniewskiego pokonał Daniel Potakowski. Ten sam zawodnik strzelił drugiego gola siedem minut po wznowieniu gry. Wynik spotkania na 3:0 dla Lechii ustalił Kacper Rakowski.

Warta wyprzedzona została w tabeli przez Zawiszę Rzgów, który wygrał niespodziewanie w Kleszczowie z Omegą 1:0. O tym, który zespół zostanie zdegradowany do IV ligi zdecyduje ostatnia kolejka. Rozegrana zostanie za tydzień – 22 czerwca.

Warta Sieradz – Lechia Tomaszów 0:3 (0:1)
Bramki: Daniel Potakowski 19, 52, Kacper Rakowski 61