Lechia – GKS (MESA) 2:1!

Lechia Tomaszów wywalczyła Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Po dogrywce pokonała GKS Bełchatów (MESA) 2:1. Zwycięskiego gola zdobył w 117. minucie Michał Tonowicz.

Oto zapis relacji live, którą prowadziliśmy ze stadionu w Tomaszowie Mazowieckim.

Lechia: Chachuła – Matysiak  (21′ Stańdo, 95′ Morgaś), Cyran, Dolot, Milczarek ż – Potakowski, Witczak (106′ Adamiec), Szymczak, Piechna (82′ Tonowicz), Król, Rakowski

Trener: Aleksandar Majić

GKS: Lenarcik – Bąkowicz (84′ Stanisławski), Sznigir ż, Stolarczyk, Szymorek – Niedzielski ż, Szymański, Zięba ż, Rośniak ż (100′ Dzierbicki), Gul (110′ Cukiernik), Paluszkiewicz ż (86′ Rynkiewicz)

Trener: Krystian Kierach

Mecz prowadzi Marcin Muszyński. Na liniach pomagają mu: Arkadiusz Śpiewak, Maciej Majewski

17:36 – początek spotkania

4′ – 1:0 !!! – Bramka dla Lechii Tomaszów. Gola zdobył Klaudiusz Król. Wykorzystał świetne dośrodkowanie Mateusza Matysiaka.

8′ – Lechia w natarciu. Mogło być 2:0. Zabrakło jednak precyzji w polu karnym.

11′ – żółta kartka dla Jakuba Paluszkiewicza (GKS MESA)

20′ – Gra się wyrównała. Bez klarownych sytuacji. Nadal 1:0 prowadzą gospodarze.

21′ – Kontuzjowanego Matysiaka zastępuje Dawid Stańdo

23′ – przerwa na uzupełnienie płynów

30′ – gra zupełnie siadła

33′ – żółta kartka dla Milczarka (Lechia)

40′ – nadal 1:0 dla Lechii. GKS nie zagroził jeszcze poważnie bramce Michała Chachuły

45′ – doliczony czas pierwszej połowy. Wynik bez zmian

Do przerwy Lechia prowadzi 1:0

46′ – początek drugiej części. Zespoły bez zmian

47′ – 1:1 – wyrównująca bramka Filipa Rośniaka

48′ – żółta kartka dla Konrada Niedzielskiego (GKS MESA)

55′ – przewaga GKS (MESA). Bełchatowianie coraz częściej zagrażają bramce Chachuły

60′ – okazja dla Grzegorza Piechny. Doświadczony snajper minimalnie minął się z piłką w polu karnym.

65′ – nadal 1:1

69′ – Świetna okazja Rośniaka. Intuicyjnie broni Chachuła.

70′ – żółta kartka dla Pawła Zięby

70′ – przerwa na uzupełnienie płynów

75′ – kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Na świetlnej tablicy 1:1

82′ – zmiana w Lechii. Piechnę zastąpił na placu gry Michał Tonowicz

84′- zmiana w Bełchatowie. Na placu gry Szymon Stanisławski. Zastąpił Łukasza Bąkowicza

86′ – zmiana w Bełchatowie. Patryk Rynkiewicz zastąpił Jakuba Paluszkiewicza

90′ – doliczone 3 minuty. Chyba czeka nas dogrywka

Żółta kartka dla Jakuba Sznigira

Tak też się stało (dogrywka). Czyli dodatkowe emocje!

91′ – rozpoczęcie pierwszej części dogrywki

95′ – na noszach opuścił boisko Dawid Stańdo. W jego miejsce Przemysław Morgaś

97′ – żółta kartka dla Filipa Rośniaka

100′ – za Rośniaka na placu gry Rafał Dzierbicki

105′ – koniec pierwszej części dogrywki

106′ – Macieja Witczaka zastąpił Arkadiusz Adamiec (Lechia)

110′ – za Damiana Gula wchodzi Dominik Cukiernik (GKS MESA)

116′ – pachnie rzutami karnymi

117′ – GOOOOOOL dla Lechii – Michał Tonowicz!!!!