Mechanik przegrał ale awansował

Mechanik Radomsko przegrał z Widavią Widawa 3:6 (2:4) w rewanżowym meczu barażowym o udział w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych. Radomszczanie awansowali do kolejnej rundy ze względu na zwycięstwo w pierwszym meczu 3:0.

Gospodarze musieli pokonać gości z Radomska czterema bramkami. Mecz był ciekawym spotkaniem, a widawianie przystąpili do ataków na bramkę gości. W dwanaście minut strzelili trzy bramki. Tym samym odrobili straty z pierwszego meczu. Na listę strzelców dla Widavii dwukrotnie wpisał się Lewandowicz i jeden raz Żuber.
W 15. minucie goście przeprowadzili kontratak, a Damian Jurczyk zdobył gola. Jeszcze w pierwszej połowie padły dwie bramki jedna dla Mechanika, a druga dla Widavii i wynikiem 4:2 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie gospodarze ponownie przystąpili do ataków, a goście próbowali kontratakować. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się 6:3 dla Widavii, ale to Mechanik awansował do kolejnego barażu, gdzie spotka się z drużyną MKS Zduńska Wola. W drugim meczu barażowym Sport Perfect przegrał z Olimpią Chąśno 0:1 (0:0), ale to łodzianie agrają w kolejnej rundzie dzięki wysokiej wygranej w pierwszym meczu 9:1.

Widavia Widawa – Mechanik Radomsko 6:3 (4:2)
Bramki: Lewandowicz 3, Żuber 2, Wypych – Damian Jurczyk 2, Kamil Oleśkiewicz

Widavia: Dobras – Sztankiewicz, Wróblewski, Pawłowski – Zienterski, Wypych, Lewandowicz, Nowak – Żuber, Wieloch.

Mechanik: Szymon Dula – Jakub Motyl, Tomasz Saliński, Krystian Szewczyk, Kajetan Kuliński, Piotr Bąbka, Artur Kozłowski, Piotr Grabarczyk, Mateusz Żak, Kamil Oleśkiewicz, Damian Jurczyk, Paweł Włodara, Piotr Ruliński, Filip Gołębiowski, Daniel Szewczyk, Sebastian Kaczmarek, Mariusz Szczepński.

Źródło: Lech Kulma