Korona za silna dla Bełchatowa

PGE GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 0:3 (0:2) w swoim pierwszym sobotnim sparingu. Mecz rozegrano na bocznym boisku w Bełchatowie. W składzie gospodarzy wystąpiło czterech testowanych zawodników i trzech graczy z drużyny rezerw PGE GKS.

Kielczanie losy spotkania rozstrzygnęli praktycznie w pierwszej odsłonie. W niespełna kwadrans Korona strzeliła dwie bramki. Najpierw w 14. minucie Wiktora Baranowskiego pokonał Daniel Gołębiewski, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Paweł Golański. Po zmianie stron goście kontrolowali przebieg pojedynku. W 60. minucie końcowy rezultat ustalił Vlastimir Jovanović po tym jak pewnie wykorzystał rzut karny. O godzinie 14:00 bełchatowianie rozegrają drugie spotkanie. PGE GKS zmierzy się z Pelikanem Łowicz.

PGE GKS Bełchatów – Korona Kielce 0:3 (0:2)
Bramki: Daniel Gołębiewski 14, Paweł Golański 17, Vlastimir Jovanović 60-karny

PGE GKS: Wiktor Baranowski – Adrian Basta (50′ Mikołaj Grzelak), Maciej Wilusz (70′ Jakub Sznigir), Antoni Krajnyk, Marcin Flis (60′ Mateusz Szymorek) – Paweł Zięba (46′ Bartłomiej Bartosiak), Grzegorz Baran (60′ Konrad Niedzielski), Patryk Rachwał (60′ Piotr Piekarski), Andreja Prokić, Samuelson Odunka – Adrian Paluchowski.

Korona: I połowa- Wojciech Małecki – Piotr Malarczyk, Paweł Baranowski, Pavol Stano, Paweł Golański – Mateusz Stąporski, Vanja Marković, Artur Lenartowski, Michał Janota, Jacek Kiełb – Daniel Gołębiewski. II połowa- Ołeksij Szlakotin – Ivan Marković, Paweł Baranowski, Radek Dejmek, Adrian Bednarski – Marcin Trojanowski, Bartosz Kwiecień, Vlastimir Jovanović, Łukasz Sierpina, Paweł Sobolewski – Przemysław Trytko.