„Miro” dał awans Lechii

Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała z Chrobrym Głogów 2:1 (po dogrywce) w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski. Zwycięskiego gola w 110. minucie zdobył Marcin Mirecki (na zdjęciu).

Tomaszowianie błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w 3. minucie Sławomira Janickiego pokonał Kacper Rakowski. Po tym trafieniu spotkanie było wyrównane. Goście starali się odrobić straty, ale znakomicie funkcjonowała defensywa Lechii. Skuteczną receptę w 40. minucie znalazł Damian Sędziak i doprowadził do remisu. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Remisowy rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka. W dogrywce nieoceniony okazał się Marcin Mirecki, który w 110. minucie zdobył jak się później okazało zwycięskiego gola. Mimo kilku prób głogowianom nie udało się już zmienić losów meczu i pucharowy sen Lechii trwa nadal. W I rundzie Pucharu Polski tomaszowianie zagrają z GKS Tychy.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Chrobry Głogów pd. 2:1 (1:1)
Bramki: Kacper Rakowski 3, Marcin Mirecki 110 – Damian Sędziak 40

Lechia: Artur Holewiński – Michał Tonowicz (80′ Grzegorz Piechna), Andrzej Dolot, Kamil Cyran, Mateusz Milczarek – Daniel Potakowski, Maciej Witczak (71′ Dawid Stańdo), Kamil Szymczak, Marcin Mirecki – Klaudiusz Król (69′ Mateusz Matysiak), Kacper Rakowski.

Chrobry: Sławomir Janicki – Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Adam Samiec, Piotr Niewieściuk (114′ Michał Bednarski) – Łukasz Szczepaniak, Krzysztof Ulatowski, Mateusz Hałambiec, Bartosz Machaj (83′ Łukasz Kuczer), Tomasz Kowalczuk (55′ Maksymilian Michalski) – Damian Sędziak.