Lechia za burtą Pucharu Polski

Lechia Tomaszów przegrała z GKS Tychy 1:2 (0:1) w spotkaniu I rundy Pucharu Polski i odpadła z dalszej rywalizacji. Nie pomogła nawet świetna postawa bramkarza Artura Holewińskiego.

Goście już w 6. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne piłkę w siatce umieścił Tomasz Balul. Chwilę później tyszanie mogli podwoić prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam Artur Holewiński okazał się lepszy od Dawida Dzięgielewskiego. Tyszanie co chwila groźnie atakowali. Znakomicie jednak pomiędzy słupkami spisywał się golkiper Lechii. W 29. minucie gospodarze mogli odmienić oblicze spotkania, ale strzał Daniela Potakowskiego trafił w słupek. Od tego momentu do przerwy pojedynek był wyrównany i żadna z drużyn nie przeprowadziła ciekawej akcji.

W drugiej odsłonie tomaszowianie próbowali szybko odrobić straty rzucając się do ataku.W 58. minucie po faulu w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Ten stały fragment gry skutecznie wykonał Damian Krajnowski i było 2:0 dla GKS. Po tym golu Lechia zaatakowała całą drużyną próbując odrobić straty. Goście grali jednak bardzo mądrze w obronie i kontrolowali przebieg gry. W 90. minucie świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Marcin Mirecki zdobywając kontaktową bramkę. Gospodarze masowo ruszyli do ataku. Po nerwowej końcówce goście dowieźli zwycięstwo do końca, a Lechia zakończyła swoją przygodę z Pucharem Polski.

Lechia Tomaszów – GKS Tychy 1:2 (0:1)
Bramka: Marcin Mirecki 90 – Tomasz Balul 6, Damian Krajnowski 58-karny

Lechia: Artur Holewiński – Mateusz Matysiak, Andrzej Dolot, Kamil Cyran, Mateusz Milczarek – Daniel Potakowski, Maciej Witczak (63′ Dawid Stańdo), Kamil Szymczak, Michał Tonowicz (63′ Grzegorz Piechna), Marcin Mirecki – Kacper Rakowski.

Tychy: Piotr Misztal – Damian Krajanowski, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Adrian Chomiuk – Łukasz Małkowski, Marcel Gąsior (58′ Damian Czupryna), Ivica Žunić, Paweł Smółka (80′ Adam Imiela), Damian Szczęsny (64′ Wojciech Król) – Dawid Dzięgielewski.

Sędziował: Artur Ciecierski (Warszawa)