Wyjazdowa wygrana Błaszek

Piast Błaszki (sieradzka klasa okręgowa) wygrał 2:1 (2:0) z MKS Zduńska Wola w wyjazdowym meczu sparingowym przygotowującym do nowego sezonu rozgrywkowego. Dla gospodarzy było to drugie spotkanie kontrolne po reaktywacji drużyny seniorskiej.

Mecz odbył się gościnie na boisku w Szadku. Przyczyną takiej sytuacji był zakaz grania na boiskach PMOS w Zduńskiej Woli w związku z renowacją boisk. Spotkanie nie należało do grupy ciekawych i widowiskowych. Pierwsze dwadzieścia minut było wyrównane do momentu stracenia bramki przez drużynę MKS. Zawodnik Piasta został faulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Damian Rymarski. Drugą bramkę dla Piasta strzelił Przemysław Ibusz po błędzie obrony gospodarzy niespełna dziewięć minut później. W drugiej połowie trenerzy obu zespołów wpuścili swoich rezerwowych zawodników i mecz ponownie się wyrównał. W 65. minucie zawodnik Mariusz Juszczak bardzo ładnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gości. Więcej bramek już nie padło i pojedynek zakończył się zwycięstwem Piasta 2:1.

MKS Zduńska Wola – Piast Błaszki 1:2 (0:2)
Bramki: Mariusz Juszczak 65 – Damian Rymarski 20-karny, Przemysław Ibusz 29

Zduńska Wola: Daniel Zielonka – Mateusz Witczak, Bartosz Krymarys, Marcin Piotrowski, Przemysław Malinowski, Michał Pawlak, Filip Piasecki, Piotr Kaczmarek, Łukasz Rakowski, Mariusz Juszczak, Przemysław Pawłowski, Dawid Ciesielski, Krzysztof Rosiak, Tomasz Króla, Dawid Kępniak, Tomasz Bednarek, Szymon Ratajczyk, Bartosz Niziołek, Radomir Kaniewski.

Piast: Hubert Sowzdżak – Dawid Wierucki, Adam Kaczmarek, Przemysław Ibusz, Adrian Kępski, Daniel Półciennik, Jan Wieczorek, Krystian Sobiś, Łukasz Przezdzięk, Przemysław Peruga, Arek Kaczmarek, Rafał Płóciennik, Dominik Jankowski, Łukasz Grzelak.

Źródło: Lech Kulma