Rewelacyjny debiut Visnjakovsa

Widzew Łódź wygrał z Zawiszą Bydgoszcz w meczu 2. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo podopiecznym Radosława Mroczkowskiego dał debiutujący w drużynie Łotysz Eduards Visjnakovs (na zdjęciu), który strzelił dwie bramki.

Od samego początku optyczna przewaga należała do gości z Bydgoszczy. Widzew nie próbował szybko strzelić bramki tylko skupił się głównie na grze defensywnej. W 16. minucie po kombinacyjnej akcji gola zdobył Jakub Wójcicki i Zawisza objął prowadzenie. Gra łodzian była niepoukładana, a zawodnicy byli na boisku zagubieni. Często tracili piłkę i oddawali inicjatywę rywalom. Gospodarze zawodzili, ale zdołali przed przerwą wyrównać. W 34. minucie Bartłomiej Pawłowski przytomnie podał w pole karne, a Eduards Visnakovs wyprzedził obrońców i pokonał Wojciecha Kaczmarka strzałem z dwunastu metrów.

Po zmianie stron tempo pojedynku wyraźnie spadło. Widzew zaczął grać zdecydowanie lepiej, ale nie potrafił tego przełożyć na zdobycz bramkową. Stwarzał sobie sytuację, a bydgoszczanie nastawiali się na kontry. W 82. minucie z lewego skrzydła idealnie dośrodkował Marcin Kaczmarek, a nie do obrony z kilku metrów strzelił Eduards Visnakovs. W końcówce łodzianie już tylko bronili korzystnego rezultatu, goście natomiast rozpaczliwie próbowali uratować remis. Ostatecznie więcej bramek już nie padło i Widzew wygrał 2:1.

Widzew Łódź – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:1)
Bramki: Eduards Visnakovs 34, 82 – Jakub Wójcicki 16

Widzew: Maciej Mielcarz – Michał Płotka (25′ Patryk Stępiński), Piotr Mroziński, Rafał Augustyniak, Lewon Hajrapetjan, Bartłomiej Kasprzak – Princewill Okachi ż, Marcin Kaczmarek (83′ Mariusz Rybicki), Łukasz Staroń (61′ Tomasz Kowalski) – Bartłomiej Pawłowski, Eduards Visnakovs.

Zawisza: Wojciech Kaczmarek – Igor Lewczuk ż (86′ Rafał Leśniewski), Łukasz Skrzyński, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka – Hermes, Herold Goulon, Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek (68′ Wahan Geworgian) – Michał Masłowski, Paweł Abbott (77′ Piotr Kuklis).