Wysoka wygrana Orła Nieborów

Orzeł Nieborów (IV liga łódzka) wygrał z Olimpią Chąśno (skierniewicka klasa okręgowa) 6:1 (4:1) w meczu sparingowym, który rozegrano w Nieborowie. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Krystian Siatkowski, Dawid Sut i Radosław Kuciński. Dla gości honorowego gola strzelił Przemysław Bury.

Od samego początku spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Już w 7. minucie piłkę do siatki skierował testowany napastnik Krystian Siatkowski. Po pół godzinie gry było już 3:0 za sprawą znanego z bardzo dobrych występów w skierniewickiej klasie okręgowej w barwach Orła Dawida Suta. Goście z Chąśna po przejęciu piłki starali się kontratakować i w 32. minucie Przemysław Bury zdobył, jak się później okazało honorową bramkę. Wynik do przerwy na 4:1 podwyższył jeszcze środkowy pomocnik miejscowych Radosław Kuciński. Drugą część spotkania Olimpijczycy grali w niezmienionym składzie natomiast trener gospodarzy wprowadził do gry aż sześciu świeżych zawodników. Spotkanie odbywało się w ciężkich warunkach atmosferycznych. Wysoka temperatura oraz wysoka wilgotność powietrza powodowały, że obu drużynom bieganie sprawiało dużo problemu. W drugiej połowie tempo spotkania znacznie spadło. Goście ograniczyli się do gry defensywnej i zagrań z pominięciem środkowej formacji, które w większości zatrzymywały się na wysoko grających obrońcach gospodarzy. Jedno z tych podań zaowocowało sytuacją sam na sam, której nie potrafił jednak zamienić na gola napastnik gości strzelając obok lewego słupka bramki Jarosława Ruska. Końcowe minuty zdecydowanie należały do piłkarzy z Nieborowa. Obraz gry przedstawiał się podobnie jak w meczu ligowym rundy wiosennej skierniewickiej okręgówki 2012/2013 pomiędzy tymi drużynami, z tym że wtedy Olimpia grała w dziesięciu i do 80 minuty prowadziła 0:1 by ostatecznie przegrać 2:1. W 67. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się młodziutki Krystian Siatkowski, a w ostatnich minutach swojego drugiego gola strzelił Radosław Kuciński.

Orzeł Nieborów – Olimpia Chąśno 6:1 (4:1)
Bramki: Krystian Siatkowski 7, 67, Dawid Sut 20, 28, Radosław Kuciński 38, 83 – Przemysław Bury 32

Orzeł: Jędrzejewski (46′ Rusek) – Czerbniak (46′ Zabost), Górski (46′ Plichta), Grenda, Zwierz (46′ Skoneczny) – Tkacz (46′ Kozioł), Kuciński, Bartosiewicz, Papuga (46′ Rembowski) – Sut, Siatkowski.

Olimpia: Nowogórski – Matuszewski, Kowalski, Czarnota, Knera – Grocholewicz, Bogus, R.Sołtysiak, S.Sołtysiak – Kowalski, Bury.

Źródło: Kamil Wierzbicki, Foto: Łukasz Michalski