Historyczny awans MKS

MKS Zduńska Wola awansował do II rundy Pucharu Polski okręgu sieradzkiego. Zduńskowolanie pokonali po dogrywce 4:0 Piast Błaszki (sieradzka klasa okręgowa). Gospodarze rozstrzelali się dopiero na poczatku dogrywki. Wcześniej był bezbramkowy remis.

Oba zespoły przystąpiły do meczu respektem do przeciwnika i przez kwadrans można powiedzieć nic się na boisku nie działo. Dopiero po tym okresie gospodarze śmielej zaczęli atakować bramkę gości i w sytuacjach podbramkowych MKS przeważał, a goście przeprowadzali kontrataki, z których mogli strzelić bramkę. Jednak bardzo dobrze pomiędzy słupkami spisywał się Daniel Zielonka. W drugiej połowie zawodnicy Piasta dotrzymywali równego tempa i z każdą upływającą minutą zduńskowolanie uzyskiwali przewagę. Na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zawodnik w gości zatrzymał piłkę ręką w polu karnym, ale sędzia nie zauważył tej sytuacji i nie podyktował rzutu karnego. W dogrywce zawodnicy MKS zagrali koncertowo i wciągu pięciu minut strzelili aż trzy gole. Na listę strzelców wpisywali się Przemysław Pawłowski, Tomasz Ziółkowski – przepiękna bramka z rzutu wolnego i Tomasz Bednarek. W  drugiej części dogrywki na listę strzelców wpisał się jeszcze Marcin Piotrowski i wynikiem 4:0 dla gospodarzy zakończyło się spotkanie.

MKS Zduńska Wola – Piast Błaszki pd. 4:0, 0:0
Bramki: Przemysław Pawłowski 95, Tomasz Ziółkowski 98, Tomasz Bednarek 100, Marcin Piotrowski 108

MKS: Daniel Zielonka – Wojciech Sopur, Mateusz Witczak, Marcin Piotrowski, Dawid Ciesielski, Marcin Matysiak, Filip Piasecki, Przemysław Malinowski, Łukasz Rakowski, Szymon Ratajczyk, Przemysław Pawłowski, Tomasz Ziółkowski, Marcin Orzepiński, Tomasz Bednarek, Marcin Kaniecki, Cezary Kubiś.

Piast: Arkadiusz Lipiński – Łukasz Przeździęk, Łukasz Grzelak, Damian Grzelak, Damian Rymarski, Arkadiusz Kaczmarek, Adam Kaczmarek, Rafał Półciennik, Daniel Półciennik, Jan Wieczorek, Dawid Wierucki, Dominik Jankowski, Przemysław Peruga, Przemysław Ibusz.

Źródło: Lech Kulma