W Radomsku smutno i szaro

Przy pustych trybunach przyszło grać piłkarzom Mechanika Radomsko i Pogoni Grodzisk Mazowiecki w spotkaniu inaugurującym nowy sezon w III lidze łódzko-mazowieckiej. Goście pewnie wygrali 3:0 (1:0).

Kara nałożona na klub z Radomska to efekt poprzedniego sezonu w IV lidze. Inauguracja sezonu w Radomsku pozbawiona była dopingu dla gospodarzy. Piłkarzom nie pomagała murawa. Po opadach deszczu na murawie zalegała woda. Pogoń rozpoczęła najlepiej jak mogła. Po rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył Łukasz Gołka. Mechanik rzucił się do odrabiania strat. Pogoń jednak umiejętnie się broniła. W 24. minucie mogło być 2:0. Strzał z dalszej odległości Jakuba Sosnowskiego minimalnie minął bramkę Mechanika. Najlepszą sytuację do wyrównania zespół z Radomska miał na siedem minut przed przerwą. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka zmierzała do bramki. Na drodze stanął jej Paweł Waśków.

Na początku drugiej połowy podopieczni Rafała Ozgi osiągnęli optyczną przewagę. Pogoń skupiła się na groźnych kontratakach. Po jednym z nich w 70. minucie Marcin Gregorowicz zdobył drugiego gola. Gospodarzy dobił rezerwowy Michał Bal, który pokonał Rafała Dawida w 81. minucie. Inauguracja w Radomsku wypadła więc fatalnie.

Mechanik Radomsko – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 (0:1)
Bramki: Łukasz Gołka 5, Marcin Gregorowicz 70, Michał Bal 81