Cztery bramki Lechii Tomaszów

Lechia Tomaszów wygrała z Żyrardowianką Żyrardów 4:1 (3:1) w spotkaniu pierwszej kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Beniaminek z Żyrardowa mimo wysokiej przegranej zostawił w Tomaszowie dobre wrażenie.

To goście zdominowali bowiem grę w pierwszym kwadransie i jako pierwsi cieszyli się ze zdobycia bramki. Autorem przepięknego uderzenia był Łukasz Pakos. – Goście wyszli na boisko bez żadnych kompleksów czym nas trochę zaskoczyli – przyznał dyrektor sportowy Lechii Adam Król.

Od 20. minuty mecz nabrał jednak spodziewanego przebiegu. Przeważać zaczęli podopieczni trenera Aleksandara Majicia (na zdjęciu). Po strzale Klaudiusza Króla padło wyrównanie, a dwie minuty później Lechię na prowadzenie wyprowadził Mateusz Milczarek. Goście próbowali jeszcze walczyć, ale decydująca dla losów spotkania okazała się bramka Grzegorza Piechny. Król strzelców wszystkich klas rozgrywkowych trafił do siatki w 39. minucie.

Po przerwie kibice obejrzeli już tylko jednego gola. Wynik meczu na 4:1 ustalił Kamil Szymczak. – Żyrardów to naprawdę ciekawy zespół. Jeśli poprawią grę w obronie to mogą sprawić niejedną niespodziankę – ocenił grę przyjezdnych Adam Król.

Lechia Tomaszów – Żyrardowianka Żyrardów 4:1 (3:1)
(Klaudiusz Król 20, Mateusz Milczarek 22, Grzegorz Piechna 39, Kamil Szymczak 71 – Łukasz Pakos 15)