AKTUALNOŚCI
Stasiak znów w III lidze

Mirosław Stasiak jest jednym z dwóch nowych sponsorów trzecioligowej drużyny Mechanika Radomsko. Jest to dla niego powrót do sponsorowania piłki nożnej. Druga firma, która zdecydowała się wspierać beniaminka, to firma Carbo.


 

Dzięki wsparciu nowych sponsorów Mechanik może liczyć do końca roku na 60 tysięcy złotych. Firma Carbo po raz pierwszy zdecydowała się wesprzeć sport. Mirosław Stasiak wprost przeciwnie. Kibice piłki w naszym regionie doskonale pamiętają występy w trzeciej lidze klubu Stasiak Bak-Pol Gomunice. Właściciel firmy węglowej był nie tylko sponsorem i prezesem klubu, ale także czynnym zawodnikiem. W dawnej trzeciej lidze strzelił kilka bramek, a kibice z Gomunic do dziś pamiętają zwycięski mecz Stasiaka z MKS Mława (4:1), w którym biznesmen strzelił dwie bramki.

Mam ambicję zostać królem strzelców III ligi – mówił po tym spotkaniu Stasiak. Skończyło się na czterech strzelonych bramkach i straszliwie wyglądającym otwartym złamaniu nogi. Klub z Gomunic spadł z III ligi, a Stasiak przeniósł się do Opoczna. Tam również próbował wspierać zespół na boisku. Zdobył nawet jedną bramkę, ale o kulisach strzelonego gola w meczu z Piotrcovią-Ptak pewnie nie chce dziś pamiętać. Ostatnim przystankiem w karierze Stasiaka jako piłkarza był Ostrowiec Świętokrzyski i miejscowy zespół KSZO. To tam zaczęły się kłopoty biznesmena, który zamieszany był w największą aferę korupcyjną w historii polskiego futbolu.

Stasiak długo bez piłki nie wytrzymał. Dwa lata temu wrócił do Gomunic aby wspierać miejscowy LKS, który grał wówczas w klasie A. To dzięki jego kontaktom i znajomościom do drużyny doszli tacy piłkarze jak: Radosław Kowalczyk czy były reprezentant Polski Tomasz Hajto. – Nie będziemy przegrywać z jakimiś tam Babami. Musimy awansować do okręgówki, a później jak pociąg warszawsko-wiedeński przejedziemy do IV ligi – mówił wtedy. Skończyło się tylko na szumnych zapowiedziach, a Gomunice zamiast awansować dziś znów grają w klasie A.

Teraz węglowy biznesmen wraca do Radomska. Pytanie – czy tylko w roli sponsora? A może zamarzy mu się znów zdobywanie bramek w III lidze?

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ptica
5 lat temu

niech lepiej stasiakuje a nie piłkuje