Znakomita końcówka Bełchatowa

PGE GKS Bełchatów wygrał z Olimpią Grudziądz 2:0 (1:0) w wyjazdowym meczu 5. kolejki I ligi. Spotkanie w końcówce było bardzo dramatyczne. W doliczonym czasie gry z boiska usunięty został bramkarz gospodarzy, a dwie bramki zdobył Michał Mak.

Przez kilka pierwszych minut wydawało się, że gospodarze będą dominować w tym spotkaniu. Jednak z każdą chwilę bełchatowianie zaczęli coraz śmielej poczynać sobie w ofensywie. Obie drużyny nie stworzyły sobie czystych sytuacji strzeleckich. Futbolówka często odbijała się od pleców obrońców, albo wędrowała obok bramki. Po dwóch kwadransach rywalizacji obraz spotkania się zmienił. Zarówno Olimpia jak i PGE GKS skupili się na wykończeniu akcji. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem gospodarzy był Marcin Woźniak, który kilka razy sam uderzał na bramkę lub znakomicie podawał. Bezbłędnie w bełchatowskiej bramce spisywał się Arkadiusz Malarz. W końcówce pierwszej odsłony uaktywnili się bracia Mateusz i Michał Mak, ale ich próby kończyły się niepowodzeniem.

Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy. Kilkakrotnie obrońców gości próbował zaskoczyć Maciej Rogalski, ale nie przyniosło to żądanego efektu. W odpowiedzi Mateusz Mak uderzył na bramkę grudziądzan, ale pewnie obronił Bartosz Fabiniak. W 69. minucie najlepszą okazję na zmianę wyniku mieli gospodarze. Po podaniu w pole karne z pięciu metrów silnie nad bramką strzelił Robert Szczot. W końcówce oba zespoły miały szanse na gola. W doliczonym czasie gry fatalny błąd popełnił golkiper gospodarzy Bartosz Fabiniak, który faulując w polu karnym ujrzał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. Rzut karny pewnie wykorzystał Michał Mak. Po chwili ten sam piłkarz wykończył szybką kontrę i PGE GKS wygrał 2:0.

Olimpia Grudziądz – PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
Bramki: Michał Mak 90+3-karny, 90+5

Olimpia: Bartosz Fabiniak cz 90+1′ – Marcin Woźniak, Sławomir Mazurkiewicz, Michal Piter-Bucko, Robert Pisarczuk – Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (88′ Łukasz Suchocki), Robert Szczot (74′ Dariusz Gawęcki), Maciej Rogalski – Jakub Zabłocki (60′ Adam Cieśliński), Maciej Kowalczyk ż.

PGE GKS: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Maciej Wilusz, Paweł Baranowski ż, Marcin Flis – Szymon Sawala, Grzegorz Baran ż, Mateusz Mak (90′ Michał Renusz), Kamil Poźniak (63′ Kamil Wacławczyk) – Michał Mak ż, Bartłomiej Bartosiak (68′ Andreja Prokić).