Warta pokonała Orła Łódź

Warta Sieradz, która jest beniaminkiem Ligi Wojewódzkiej im. Jerzego Michałowicza, pokonała na własnym boisku Orła Łódź 3:1 (1:0) w spotkaniu 3. kolejki. Na uwagę zasługuje wyczyn Daniela Suskiewicza, który strzelił samobójczą bramkę, a później pokonał bramkarza rywali.

Gospodarze rozpoczęli niedzielne spotkanie z animuszem. Raz po raz atakowali przedpole bramki Orła i stwarzali groźne sytuacje. Goście tylko od czasu do czasu kontratakowali, ale nie udawało im się wypracować klarownych pozycji do oddania strzału. W 28 minucie Warta wreszcie objęła prowadzenie. Po dalekim wrzuceniu piłki w pole karne i błędzie obrony Orła na czystej sytuacji znalazł się Jakub Szulc. Ubiegł bramkarza, ale piłka trafiła w słupek i wyszła w pole. Pierwszy do dobitki wystartował Marcin Szymczak i umieścił futbolówkę w bramce. Po zdobyciu gola gospodarze uspokoili grę i do przerwy wynik się nie zmienił.

Po przerwie gra była bardziej wyrównana. Sieradzanie nie atakowali już tak groźnie, ale w zdobyciu gola wyręczyli ich łodzianie. Po rzucie rożnym nastąpił cały szereg błędów, który zakończył się samobójem Daniela Suskiewicza. By powrócić do gry potrzebny był gościom gol kontaktowy. Strzelił go po wspaniałym rozegraniu rzutu wolnego właśnie Suskiewicz, rehalibitując się za samobójczą bramkę. W tym momencie wydawało się, że gospodarze mogą nie utrzymać prowadzenia do końca spotkania. Orzeł zaczął coraz śmielej atakować a do końca było jeszcze 10 minut. Jednak chwilę później Warta przeprowadziła składną akcję i Piotr Janicki ustalił wynik meczu.

Link do filmu z meczu

Warta Sieradz – Orzeł Łódź 3:1 (1:0)
Bramki: Marcin Szymczak 28, Daniel Suskiewicz (samob.) 51, Piotr Janicki 74 – Daniel Suskiewicz 70

Warta: Sobieraj – Nowak, Szcześ, Graczyk (63’ Grzegorek), Ubycha – Kałuziński, Składowski, Kokot (55’Jagieła), Szulc – Pędziwiatr (55’ Magda), Szymczak (68’ Janicki).
Trener: Łukasz Markiewicz

Orzeł: Połomski – Seweryński (46’ Myśliński), Suskiewicz, Zając, Woźniak – Zieliński, Klimczak, Łukasiewicz, Runowski – Jaworski, Śliwiński (41’ Zych).
Trener: Paweł Szewczyk

Autor tekstu, zdjęć i filmu: Paweł Woźniak