Pechowa porażka rezerw GKS

W rozegranym w Żyrardowie meczu 9. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej GKS II Bełchatów przegrał z miejscową Żyrardowianką 1:2 (0:0). Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry po rzucie karnym.

Młoda drużyna „Brunatnych” prowadziła 1:0 od 49. minuty po dobitce strzału Pawła Zięby przez Szymona Stanisławskiego. W 80. minucie bramkarz GKS Wiktor Baranowski sfaulował rywala, za co ujrzał czerwoną kartkę. W bramce stanął Krystian Paprocki, który nie zdołał wybronić „jedenastki”.
Kilka chwil później świetną szansę na podwyższenie zmarnował Patryk Rynkiewicz. To się zemściło. W ostatnich sekundach spotkania sędzia dopatrzył się faulu Paprockiego w polu karnym i ponownie wskazał na „wapno”. Karny został zamieniony na zwycięskie trafienie dla gospodarzy.

Żyrardowianka Żyrardów – GKS II Bełchatów 2:1 (0:0)
Bramki: Paweł Jakóbiak 81-karny, 90-karny – Szymon Stanisławski 49

GKS II: Baranowski – Turniak, Górski, Stanisławski, Grzelak – Rośniak, Gul, Płoszka, Zięba – Paluszkiewicz (80′ Paprocki) – Rynkiewicz (86′ Łabędzki)

Najbliższy mecz bełchatowskie rezerwy rozegrają w niedzielę (22 września) o 12:00 na drugim boisku za halą widowiskowo-sportową przy ul. 1 Maja, a rywalem będzie Sokół Aleksandrów Łódzki.

Źródło: gksbelchatow.com