Porażka Widzewa w Poznaniu

Widzew Łódź przegrał z Lechem Poznań 0:1 (0:1) w wyjazdowym meczu 10. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Łodzianie mogą mówić o dużym szczęściu ponieważ gospodarze nie wykorzystali wielu nadarzających się okazji. Jednobramkową porażkę zawdzięczają znakomitej postawie Macieja Mielcarza, który w bramce dokonywał prawdziwych cudów.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla gości. Już w trzeciej minucie za faul taktyczny czerwoną kartką został ukarany Rafał Augustyniak. Osiem minut później po dośrodkowaniu z prawej strony Gergo Lovrencsicsa strzałem z bliskiej odległości gola zdobył Łukasz Teodorczyk. Lech w tym spotkaniu dyktował warunki. Poznaniacy co chwila stwarzali sobie groźne sytuacje. Znakomicie strzały Łukasza Teodorczyka obronił Maciej Mielcarz. Goście w defensywie byli zagubieni i popełniali fatalne błędy. Najaktywniejszym zawodnikiem Widzewa był Eduards Visnjakovs, jednak nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Drugą odsłonę od mocnego uderzenia mogli rozpocząć gospodarze. W idealnej sytuacji znalazł się Kasper Hamalainen, ale trafił wprost w golkipera. Chwilę później po uderzeniu głową Łukasza Trałki piłka odbiła się od słupka. Bramkarz Widzewa dwoił się i troił, aby obronić strzały rywali. Łodzianie nastawili się na grę z kontry. Goście bardzo rzadko przedostawali się pod pole karne rywali. Nieoczekiwanie w końcówce to jednak oni mogli strzelić bramkę. W 85. minucie najpierw z bliskiej odległości w poprzeczkę uderzył Krystian Nowak. Piłka trafiła pod nogi Povilasa Leimonasa, którego strzał w kapitalny sposób z linii wybił Maciej Gostomski, a dobitka tego samego piłkarza trafiła znów w poprzeczkę. Łodzianie więcej już nie stworzyli zagrożenia pod poznańską bramką i przegrali z Lechem 0:1.

Lech Poznań – Widzew Łódź 1:0 (1:0)