Lechia zmniejszyła straty do lidera

Lechia Tomaszów potwierdziła to, że znacznie lepiej spisuje się w meczach wyjazdowych. Drużyna Aleksandara Majicia pokonała w Sulejówku 3:1 (2:0) rezerwy Legii Warszawa w meczu 12. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej i zmniejszyła do dwóch punktów stratę do Warty Sieradz.

Już po pierwszej połowie tomaszowianie prowadzili różnicą dwóch trafień. W 30. minucie Marijana Antolovicia pokonał Klaudiusz Król, a chwilę później na 2:0 podwyższył Marcin Mirecki. Legia nie zamierzała się poddawać. Siedem minut po wznowieniu gry Marko Suler zdobył kontaktowego gola z rzutu karnego. Stołeczni piłkarze „poczuli krew” i kilka raz byli bliscy wyrównującego gola. To do Lechii należało jednak ostatnie słowo. Rezerwowy Kacper Rakowski strzelił bramkę na 3:1 i po chwili utonął w objęciach kolegów. To niezwykle ważne zwycięstwo dla mającej drugoligowe aspiracje Lechii.

Legia II Warszawa – Lechia Tomaszów 1:3 (0:2)
Bramki: Marko Suler 52-karny – Klaudiusz Król 30, Marcin Mirecki 33, Kacper Rakowski 83

Lechia: Holewiński – Dolot, Polit, Cyran, Milczarek – Pogorzała ż, Potakowski ż, Iwańczuk (61′ Morgś), Mirecki (81′ Witczak), Król (76′ Kubiak) – Piechna (67′ Rakowski).
Trener: Aleksandar Majić