Niespodzianka w Bełchatowie

Niespodzianką zakończył się mecz Wojewódzkiej Ligi im. Jerzego Michałowicza w Bełchatowie. Miejscowy GKS nie sprostał łódzkiemu Orłowi, który zasłużenie odniósł pierwsze zwycięstwo nad bełchatowianami. W pamięci miejscowych szczególnie zapisze się pierwsza połowa po której przegrywali aż 0:3.

Po problemach z transportem łodzianie dotarli na mecz na 15 minut przed planowanym rozpoczęciem. Krótka rozgrzewka nie przeszkodziła im jednak w zdobyciu bramki już w pierwszej akcji meczu. Doskonałe podanie Daniela Suskiewicza za plecy obrońców, błyskawiczne wyjście na pozycję Mateusza Jaworskiego, strzał w słupek, dobitka Michała Zielińskiego i w 23. sekundzie było już 0:1. Bełchatów próbował atakować, ale jego napastnicy byli nieskuteczni, a w bramce Orła dobrze się spisywał Bartosz Połomski. Do przerwy Orzeł zadał
jeszcze dwa ciosy. Najpierw Jaworski powalczył o piłkę na linii pola karnego, wygrał pojedynek główkowy z obrońcą i strzałem z woleja zdobył druga bramkę. Później Zieliński wykorzystał dokładne podanie Jaworskiego i strzałem lewą nogą przelobował bramkarza.

Druga połowa miała inny przebieg. GKS dokonał w przerwie dwóch zmian – na boisku pojawili się Mikołaj Kotowski i Wiktor Pokora. Szczególnie ten drugi rozruszał ataki miejscowych i po ładnej centrze z prawej strony zdobył bramkę. Orzeł nieco opadł z sił, czego powodem była zapewne rozegrana w szybkim tempie pierwsza połowa. Ataki gospodarzy były coraz groźniejsze, ale goście znów odskoczyli na trzy bramki. Gola zdobył ponownie Jaworski, wykorzystując dokładne podanie Suskiewicza z rzutu wolnego. Pod koniec meczu drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Pawelec.

GKS Bełchatów – Orzeł Łódź 2:4 (0:3)
Bramki: Wiktor Pokora, Michał Pawelec – Michał Zieliński 2, Mateusz Jaworski 2

GKS: Bieniek – Bujacz (41′ Pokora), Cholerzyński, Kęsy, Siewiera – Wojtczyk (70′ Fryś), Rośniak (70′ Szkudlarek), Stolf (41′ Kotowski),
Szumigaj – Szyszkowski (70′ Kamecki), Pawelec (67′ Ogrodowczyk).

Orzeł: Połomski – Rzeźnicki (50′ Szymański), Zając, Łukasiewicz, Woźniak (70′ Myśliński) – Runowski, Klimczak (75′ Lisiak), Suskiewicz, Zych (55′ Lankiewicz) – Jaworski, Zieliński.