Młody MKS wygrał derby

MKS Zduńska Wola wygrał z Olimpią Karsznice Zduńska Wola 7:2 (3:1) w wyjazdowym meczu derbowym w ramach 5. kolejki sieradzkiej klasy okręgowej juniorów. Młodzi piłkarze MKS nie dali żadnych szans rywalom zza miedzy i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Pierwsza bramka padła już w 5. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się Michał Pietrzykowski. Chwilę później wyrównującego gola z rzutu karnego dla Olimpii strzelił Jakub Pilarski. Goście natychmiast odpowiedzieli golem Bartosza Niziołka po dośrodkowaniu Tomasza Bednarka. W 23. minucie po zagraniu ręką w polu karnym sędzia po raz drugi wskazał w tym meczu na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Damian Dyoniziak.

Na początku drugiej połowy gospodarze śmielej zaatakowali i w 51. minucie ponownie Jakub Pilarski zdobył kontaktowego gola. Goście podkręcili tempo gry i już w 60. minucie Tomasz Bednarek wyprowadził MKS na dwubramkowe prowadzenie. Przyjezdni poszli za ciosem i strzelili kolejną bramkę. Na listę strzelców wpisał się Marcin Szewczyk. Ostatnie dwa gole dla gości zdobyli Dawid Kępniak i Dyoniziak.

Olimpia Karsznice – MKS Zduńska Wola 2:7 (1:3)
Jakub Pilarski 9-karny, 51 – Michał Pietrzykowski 5, Bartosz Niziołek 12, Damian Dyoniziak 23-karny, 82, Tomasz Bednarek 60, Marcin Szewczyk 62, Dawid Kępniak 66

Źródło: Lech Kulma