Orzeł nie utrzymał prowadzenia

W spotkaniu 8. kolejki Wojewódzkiej Ligi im. Jerzego Michałowicza Orzeł Łódź – Widok Skierniewice łodzianie pokazali w jaki sposób można zremisować wygrane spotkanie. Fatalne dziesięć minut drugiej połowy zaprzepaściło prowadzenie 2:0, pozwalając wyrównać skierniewiczanom.

Pierwsza połowa to wyraźna dominacja łodzian, którzy mieli zdecydowaną przewagę, prowadząc grę na połowie przeciwnika. Już w 12 minucie po dokładnym podaniu Daniela Suskiewicza, do piłki w polu karnym doszedł Mateusz Jaworski, który strzałem w długi róg dał prowadzenie gospodarzom. Pomimo przewagi Orła do końca pierwszej połowy nie padła już żadna bramka.

Druga połowa rozpoczęła się od drugiej bramki dla łodzian. Rzut wolny sprzed linii pola karnego wykonywał Suskiewicz. Silny strzał zatrzymał się na poprzeczce, ale najszybciej do dobitki doskoczył Sebastian Zych, który pewnym strzałem zdobył gola. Kiedy wydawało się, że mecz jest już ułożony i gospodarzom nic nie odbierze trzech punktów, nadeszło 10 minut w których goście zdobyli dwie bramki. Pierwszą po szybkiej kontrze zdobył Jakub Seferyński, drugą Bartłomiej Kotowski, który dobił silny strzał Bartłomieja Czarneckiego. Po wyrównaniu stanu meczu Widok cofnął się i Orzeł miał jeszcze przynajmniej trzy doskonałe sytuacje do zdobycia zwycięskiej bramki. Zostały one jednak zmarnowane i podział punktów okazał się faktem.

Orzeł Łódź – Widok Skierniewice 2:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Jaworski 12, Sebastian Zych 42 – Jakub Seferyński 58, Bartłomiej Kotowski 68

Orzeł: Chybowski (41′ Połomski) – Rzeźnicki (50′ Seweryński), Zając, Łukasiewicz, Woźniak – Runowski, Suskiewicz, Klimczak (50′ Lankiewicz (70′ Myśliński), Zych – Jaworski, Zieliński.
Trener: Paweł Szewczyk

Widok: Orysiak – Filip Rzepecki, Dudek, Gutkowski, Buler (41′ Kotowski) – Krawczyk (53′ Bartłomiej Rzepecki), Gędek (77′ Meszka), Karwat, Madej – Czarnecki, Seferyński (70′ Wieprzkowicz)
Trener: Łukasz Korwek