Huragan zmiecie Majicia?

Miało być zupełnie inaczej. Po serii spotkań bez wygranej przed własną publicznością Lechia Tomaszów miała pewnie pokonać Huragan Wołomin. Tymczasem zespół Aleksandara Majicia doznał porażki 1:2 (0:0) i tym samym tomaszowska drużyna spadła na piąte miejsce w tabeli.

Tomaszowianie zremisowali na własnym boisku pięć kolejnych spotkań i nic dziwnego, że zarząd klubu oraz kibice domagali się wygranej. Lechia grała jednak słabo i do przerwy remisowała 0:0. To co najgorsze miało jednak dopiero nadejść. W 58. minucie Michała Chachułę pokonał Arkadiusz Stępień i Huragan objął prowadzenie. Lechia zerwała się do ataków jednak to goście zdobyli kolejnego gola. Trybuny uciszył w 74. minucie Hubert Kosim. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie Daniela Potakowskiego na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Schodzących z murawy piłkarzy Lechii pożegnały głośne gwizdy zawiedzionych kibiców. Nieoficjalnie wiadomo, że porażka przesądziła o losie trenera Majicia. Nie wiadomo czy szkoleniowiec dostanie jeszcze jedną szansę. Niewykluczone, że za tydzień w Sieradzu Lechię poprowadzi nowy trener.

Lechia Tomaszów – Huragan Wołomin 1:2 (0:0)
Bramki: Daniel Potakowski 86 – Arkadiusz Stępień 58, Hubert Kosim 74
Lechia: Chachuła – Król, Dolot, Cyran, Milczarek (84′ Matysiak) – Tonowicz (46′ Polit), Kubiak (60′ Stańdo), Mirecki, Potakowski, Trepiak – Rakowski (50′ Piechna).
Trener: Aleksandar Majić