Remisowe derby Łodzi

Mecze Widzewa z Orłem zawodników rocznika 1999 zawsze były wyrównane. Tradycji i tym razem stało się zadość. Ciekawe i bardzo emocjonujące widowisko stworzyli młodzi piłkarze. Widzowie obejrzeli sześć bramek, a walka trwała do ostatnich sekund. Spotkanie  zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od lekkiej przewagi Widzewa, który stworzył kilka sytuacji podbramkowych. W końcu Krystian Marcioch otrzymał piłkę w polu karnym i pewnym strzałem pokonał Bartosza Połomskiego. W odpowiedzi Orzeł zaczął groźniej atakować i pod koniec pierwszej połowy zdobył wyrównującą bramkę. Prawą stroną przedarł się Mateusz Jaworski, precyzyjnie podał do Michała Zielińskiego, który dopełnił formalności umieszczając piłkę w siatce.

Drugą połowę rozpoczęli lepiej goście. Już minutę po przerwie rzut wolny wykonywał Bartosz Zając, który precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Obrońcy Widzewa popełnili błąd, a największym sprytem wykazał się Jaworski strzelając z bliska gola na 1:2. Gospodarze bardzo szybko odpowiedzieli, także dobrze wykonując rzut wolny. Dośrodkowywał Marcioch, a najwyżej wyskoczył Mateusz Reszta i ładną główką zdobył wyrównującą bramkę. Ale Orzeł wciąż był bardzo groźny. Szczególnie Jaworski stwarzał problemy obrońcom Widzewa. Na kwadrans przed końcem spotkania przeprowadził chyba najładniejszą akcję meczu: otrzymał piłkę na własnej połowie boiska i wspaniałym rajdem minął obrońców oraz bramkarza, strzelając gola lewą nogą do pustej bramki. Wydawało się, że Orzeł może utrzymać prowadzenie, tym bardziej, że wciąż wyprowadzał szybkie kontry. Gospodarze jednak wyrównali. Jakub Gut, który zastąpił kontuzjowanego Krystiana Kaczmarka, oddał sprzed pola karnego przepiękny strzał w samo okienko bramki Orła. Remis utrzymał się do końca meczu, pomimo kilku sytuacji obu drużyn na zdobycie zwycięskiego gola.

Widzew Łódź – Orzeł Łódź 3:3 (1:1)
Bramki: Krystian Marcioch 20, Mateusz Reszta 43, Jakub Gut 70 – Mateusz Jaworski 41,65, Michał Zieliński 39

Widzew: Rutkowski – Makowski, Sieroń, Reszta, Kaczmarek (53′ Gut) – Otrębski (41′ Cichoń, 79′ Borczyński), Trzęsiak, Warzecha (41′ Pipczyński, 80′ Woźny), Galowicz – Marcioch, Brochocki
Trener: Zbigniew Kubiak

Orzeł: Połomski – Szymański (70′ Suchorzewski), Zając, Łukasiewicz, Woźniak – Runowski, Klimczak (45′ Lankiewicz), Suskiewicz, Zych (41′ Seweryński) – Jaworski, Zieliński (75′ Myśliński)
Trener: Paweł Szewczyk