Wyładował złość na boksie

Do niecodziennej sytuacji doszło w Błaszkach podczas meczu 13. kolejki sieradzkiej klasy okręgowej pomiędzy miejscowym Piastem a Widavią Widawa. Około 70. minuty meczu po ukaraniu czerwoną kartką jeden z zawodników gości nie mógł pogodzić się z tą decyzją i rozładował swoje emocje na boksie dla rezerwowych.

Około 70. minuty spotkania po brutalnym faulu zawodnik gości Mirosław Jóźwiak został ukarany czerwoną kartką. Piłkarz nie mógł pogodzić się z tą decyzją, postanowił dać upust emocjom i doprowadził do boiskowej awantury. Między zawodnikami obu drużyn rozpętała się szamotanina. Sędziemu udało się szybko zapanować nad sytuacją. Schodzący z boiska piłkarz ze złości wyładował się na plastikowym boksie dla rezerwowych. Uderzył w niego pięścią i przebił jedną ze ścian.

Działacze z Błaszek wezwali policję, która opisała całe zajście. Oba kluby poszły na ugodę. Widawianie zobowiązali się w ciągu czternastu dni naprawić szkody. Jeśli tego nie uczynią sprawą zajmie się policja. – Musieliśmy wezwać policję ponieważ obiekt sportowy należy do gminy. Musimy do niej to zgłosić. Poszliśmy z Widavią na ugodę. Mam nadzieję, że uda nam się to załatwić między sobą –  informuje jeden z działaczy Piasta Błaszki.

Spotkanie zostało kontynuowane, a Piast Błaszki wygrał z Widavią Widawa 2:1 i umocnił się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.