Gol Renusza nie wystarczył

PGE GKS Bełchatów zremisował w Świnoujściu z miejscową Flotą 1:1 (0:0) w spotkaniu 15. kolejki I ligi. Bramkę dla drużyny Kamila Kieresia strzelił wprowadzony na boisko w drugiej połowie Michał Renusz.

Już w 3. minucie lider I ligi mógł stracić bramkę. Arkadiusz Malarz w świetnym stylu obronił jednak strzał głową Bartosza Śpiączki. W odpowiedzi nad poprzeczką uderzył z rzutu wolnego Kamil Wacławczyk. Bełchatowianie z biegiem czasu przejęli inicjatywę. W 26. minucie fatalny błąd Macieja Wilusza mógł jednak zakończyć się fatalnie. Gości ponownie przed utratą gola uchronił Malarz, a sytuacji znów nie wykorzystał Śpiączka. PGE GKS nie stworzył w pierwszej połowie właściwie żadnej sytuacji podbramkowej, a próby ataków Michała Maka i Mateusza Szymorka zostały dość łatwo zatrzymane przez defensorów Floty.

Niezadowolony trener Kamil Kiereś w przerwie dokonał zmiany. Bezproduktywnego Bartłomieja Bartosiaka zastąpił na placu gry Michał Renusz. Miało to wnieść ożywienie i dokładność w ofensywne poczynania bełchatowian. Zmiana okazała się „strzałem w dziesiątkę”. To właśnie Renusz pokonał w 57. minucie Szymona Gąsińskiego i przyjezdni objęli prowadzenie. Flota nie załamała się takim obrotem sprawy i szybko doprowadziła do wyrównania. Malarza pokonał Mateusz Wrzesień. Młodemu zawodnikowi pomógł w zdobyciu bramki rykoszet. Zmylił on doświadczonego bramkarza PGE GKS. Bełchatów mógł odzyskać prowadzenie w 67. minucie. Potężne uderzenie Renusza obronił w świetnym stylu Gąsiński. W 80. minucie Michał Mak stanął przed szansą na zdobycie zwycięskiego gola. Fatalnie jednak przestrzelił. Bełchatowianie nie zdołali już zagrozić bramce Gąsińskiego i mecz zakończył się podziałem punktów.

Flota Świnoujście – PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Wrzesień 61 – Michał Renusz 57

PGE GKS: Malarz – Basta, Baranowski, Wilusz, Szymorek – Mateusz Mak (83′ Prokić), Baran, Sawala, Wacławczyk (90′ Szymański) – Michał Mak, Bartosiak ż (46′ Renusz).
Trener: Kamil Kiereś