Widzew zatrzymał Portowców

Widzew Łódź wygrał z Pogonią Szczecin 2:1 (1:0). Bramki w tym meczu strzelali wyłącznie łodzianie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Eduards Visnjakovs, a później samobójcze trafienie odnotował Kevin Lafrance, który szybko naprawił swój błąd i strzelił zwycięskiego gola.

Pierwsze minuty należały do piłkarzy ze Szczecina. Pogoń szybko przejęła inicjatywę i starała się objąć prowadzenie. Po kwadransie gry do głosu zaczęli dochodzić łodzianie i walka przeniosła się w środkową strefę boiska. W 20. minucie po błędzie Bartosza Ławy piłkę otrzymał Eduards Visnjakovs i bez problemu pokonał Radosława Janukiewicza. Gospodarze posiadali optyczną przewagę, ale nie zdołali jej przełożyć na kolejne bramki. Tempo meczu wyraźnie spadło i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Pierwsza część pojedynku nie była porywająca, ale niespodziewanie zakończyła się prowadzeniem Widzewa.

Po zmianie stron Pogoń starała się szybko wyrównać i ta sztuka się udała. Po zepchnięciu łodzian do defensywy i szarży Takafumi Akahoshiego piłkę do własnej bramki posłał Kevin Lafrance. Haitańczyk na szczęście minutę później naprawił swój koszmarny błąd i z bliskiej odległości strzelił do bramki Portowców. Po tym golu podopieczni Rafała Pawlaka cofnęli się do defensywy i nastawili na grę z kontry. Trzeba przyznać, że robili to bardzo umiejętnie ponieważ rywale nie potrafili przeprowadzić żadnej dokładnej akcji. W końcówce mecz się zaostrzył i sędzia był zmuszony ostudzić trochę poczynania piłkarzy kartkami. W 83 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marcin Kaczmarek. Nieoczekiwanie łodzianie nie cofnęli się jeszcze bardziej do defensywy tylko ruszyli do ataku. To okazało się kluczem do utrzymania prowadzenia i cennego zwycięstwa. Widzew wygrał z Pogonią 2:1 i oderwał się od ostatniego w tabeli Podbeskidzia.

Widzew Łódź – Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
Bramka: Eduards Visnjakovs 20, Kevin Lafrance 49 – Kevin Lafrance 48-samobójcza

Widzew: Maciej Mielcarz ż – Patryk Stępiński, Kevin Lafrance ż, Rafał Augustyniak, Jakub Bartkowski – Mariusz Rybicki (76′ Aleksejs Visnakovs), Princewill Okachi, Krystian Nowak, Veljko Batrović (70′ Povilas Leimonas), Marcin Kaczmarek żż cz 83′ – Eduards Visnakovs (89′ Alen Melunović).

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Adam Frączczak, Maciej Dąbrowski ż, Hernani, Przemysław Pietruszka (66′ Wojciech Golla) – Jakub Bąk, Abdul Moustapha Ouedraogo (46′ Maksymilian Rogalski), Takafumi Akahoshi, Bartosz Ława (34′ Herve Tchami ż) – Takuya Murayama, Marcin Robak.

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa)